Uudis

McLaren 765LT: järjekordne pöörane superauto briti autotootjalt

Nagu ka McLaren 720S eelkäija, 650S-iga oli teada, et sellest superautost tuleb long-tail variant. Nüüdseks ongi briti superautodetootja avaldanud oma viimase mudeli nimega 765LT.

Alustades õlisematest juppides,t on mootoriks pisut võimsama tuuninguga juba tuntud 4-liitrine, kahe turboga V8 mootor. Jõuallikas toodab 765 hj (nagu ka mudeli nimi seda reedab) ja 800 Nm väänet. Käigukastiks on 7-käiguline automaat.

Suurema võimsuse saavutamiseks on võetud juppe palju kallimalt ja ekslusiivsemalt McLaren Sennalt, mis kasutab sarnast mootorit. Maksimum pöördemoment on 765LT-l ja Sennal lausa identne.

Käigukasti osas on suurim muutus lühemad käigud. Käigukasti peaülekanne on lühem ja kiirendus igas käigus on parandatud umbes 15% võrra. See tähendab, et kiirendus seisust sajani võtab 2,7 sekundit ja kahesajani vaid 7,2 sekundit.

765LT vedrustussüsteem, McLareni Proactive Chassis Control II, on üldiselt sama, mis 720S-ilgi. Kuid autotootja insenerid on uuendanud vedrustust kontrollivat tarkvara. Samuti on 765LT vedrustus 5 mm madalam, kui 720S.

Aerodünaamika vallas on nagu kõikide McLareni LT-mudelite puhul kõige märgatavamad muutused. Esisplitter on agressiivsem ja pikem ning suuremad on ka tagutiib ja difuusor. Kokku tekitavad kõik aerodünaamika muutused 25% rohkem surujõudu kui 720S.

765LT on samuti kergem kui 720S. Täpsemalt 80 kg, kui valida kõik võimalikud kaalu säästvad valikud lisavarustuse nimistust. Näiteks säästavad eriti kerged P Zero rehvidega veljed kokku lausa 22 kg.

Dieedile aitavad veel kaasa McLaren Sennast laenatud süsinikkiust korvistmed, kergem süsinikkiust põrand säästab veel 14,3 kg ja titaaniumist väljalaskesüsteem omakorda 3,8 kg.

Mclaren pole uue 765LT hinda veel avaldanud, kuid eeldatavasti võib see alata umbes 320 000 eurost, millele lisandub ka kindlasti väga kallis lisavarustus. Kokku toodetakse uut superautot 765 sõidukit.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.