Uudis

McLaren F1 LM süsinikkiust võtmekarp müüdi oksjonil tuhandete eurode eest

Foto: Collecting Cars

Kui palju oleksid sina nõus maksma võtmeümbrise või -karbi eest? Isegi, kui tegu oleks karbiga, mis on valmistatud süsinikkiust ja loodud ülieksklusiivse 1990ndate superauto McLaren F1 LM’i jaoks, tundub pea 4900 eurot pisut kallis. Collecting Cars oksjoni võitnud inimese jaoks ilmselgelt mitte.

McLaren F1 on mitmete autoajakirjanike ja -entusiastide silmis siiani superautode klassi tipp oma vabalthingava V-12 mootoriga, manuaalkastiga ja auto keskel asetseva juhiistmega. F1’st toodeti ka kuus eriti ekslusiivset ja ekstreemsemat F1 LM superautot, tähistamaks 1995. aasta Le Mans’i 24 tunni sõidu võitu.

Kuuest F1 LM’ist jäi esimene prototüüp sõiduk McLareni valdusesse. Ülejäänud viis müüdi klientidele, millest kolm on papaia oranžid ja kaks musta. Lisaks on veel tagantjärgi kaks, algselt tavalist McLaren F1-te ümberehitatud McLareni enda poolt F1 LM variandiks.

McLaren F1 LM, üks tagantjärgi ümberehitatud mudelitest

McLareni tolleaegne tegevjuht Ron Dennis soovis nii erilisele autole nagu F1 LM luua ka eraldi võtmekarbi, mis peegeldaks auto ekslusiivsust ja ka materjale, mida autos kasutatakse.

Collecting Cars lehele jõudis Uus-Meremaalt üks sellistest võtmekarpide prototüüpidest oksjonile. Süsinikkiust võtmekarbiga kaasnes veel ka toorikvõti, algne näidis karbi ühe poole disainist koos graafikaga ja muidugi ka kinnitus McLareni poolt, et tegu on tõesti originaal prototüübiga.

Erinevused müüdud prototüübi ja päris F1 LM võtmekarpide vahel on oranžide kirjade ja kahe karbi poolt ühendava hinge puudumine prototüübil. Kuigi hing koos vajalikke kruvidega tuli müüdud karbiga kaasa, pole seda kunagi külge kruvitud.

Foto: Collecting Cars

Oksjon lõppes hinnaga 4862 eurot (7107 Austraalia dollarit). Arvestades, et peale müüki läinud prototüübi toodeti neid võtmekarpe vaid kuus tükki ja nende omanikuks saaks juhul, kui ostad McLaren F1 LM’i, on tegu võib-olla, et isegi soodsa ostuga.

Võrdluseks tasub mainimist, et viimaste aastate jooksul on “tavalisi” McLaren F1-tesid müüdud oksjonitel mitmeteise miljoni euro eest. Üks kahest tagantjärgi F1 LM’iks ümberehitatud sõidukist vahetas omanikku 2019. aastal 19,8 miljoni Ameerika dollari eest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.