Uudis

McLaren Speedtail ületas testsõidul 400 km/h kiiruse

McLaren on oma kõrgeima Ultimate-seeria autodega palju pealkirju haaranud. Viimane saavutus on veel viimaseid testsõite läbiv Speedtail, mis saavutas tippkiiruseks 403 km/h.

Briti superautode tootja Ultimate-seeria sõidukite hulka kuulub uuematest autodest näiteks ringradasid hävitav Senna ja Senna GTR, katuseta sõidu nautimiseks mõeldud Elva ja väga suure tippkiirusega Speedtail.

Täpsemalt saab McLaren Speedtaili kohta lugeda siit artiklist, kus kajastasime auto debüüti. Kuid tähtsaimad faktid on järgmised: 1070 hj kahe turboga V8 ja elektrimootoritega hübriidajamist ning 12,8 sekundiline kiirendus seisust 300 km/h kiiruseni. Jah, kolmesajani!

Nüüd tõestas McLaren ka Speedtaili tippkiirust, milleks saavutati 403 km/h. Testsõidud leidsid aset Kennedy Space Center aladel Floridas, Ameerika Ühendriikides. Mööda pikke sirgeid sõites saavutati mainitud tippkiirus enam kui 30 korda.

McLaren Speedtail on huvitav auto seetõttu, et see pole ehitatud tippkiiruse rekordi purustamiseks nagu Bugatti Chiron, Koenigsegg Jesko või Hennessey Venom F5. Selle asemel tahab McLaren pakkuda “hüper grand touring” sõiduelamust.

Kokkuvõttes siis eriti, eriti kiire Bentley Continental GT või Aston Martin DB11. Ehk, et mugav kulgemine mööda laiu maanteid väga-väga suurtel kiirustel.

Seepärast ei hakanud ka McLaren jahtima tippkiiruse rekordit – sellega kaasneks kompromissitud ja jäiga küljeseinaga rehvid. Sellised ekstreemsemad rehvid muudaksid autosõidu liialt mürarikkaks ja ebamugavaks.

Esimeste McLaren Speedtail autode ehitamist on just alustatud McLareni tehases Wokingis, Suurbritannias. Ülikiire hüperauto hind algab 1,97 miljonist eurost enne makse ja kokku toodetakse 106 sõidukit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.