Uudis

McLareni uus hübriidajamiga superauto saab nimeks Artura

McLareni Sports seeria 540C ja 570S tavamudelite järglane ei saa nimeks enam numbritähiseid, vaid hea kõlaga ja meeldejääva nime Artura. Nagu ka eelkäijad, asetseb uus auto McLareni Super seeriast, kus hetkel on valikus 720S ja 765LT, allpool.

Artura saab täiesti uue platvormi. Kui siiani olid McLareni sport- ja superautod MonoCell platvormil, siis saabuv mudel kasutab uut McLareni Carbon Lightweight Architecture (MCLA) lahendust.

Väidetavalt on uus platvorm palju paindlikum, kui senini kasutatud MonoCell, pakkudes McLareni inseneridele ja disaineritele võimalust arendada suurema erinevusega sõidukeid.

See tähendab, et mitmed erinevad jõuallika variatsioonid nii sisepõlemismootori kui ka hübriidajami osas on tulevikus võimalikud. Esimeseks näiteks ongi muidugi Artura.

Kahe turboga V6 on liidetud hübriidajamiga, pakkudes kuni 30 km elekrilist sõiduulatust. Võimsuse ega pöördemomendi numbreid McLaren avaldanud pole, kuid kindlasti on see rohkem kui 570 hj, mida leiab 570S mudeli V8-st.

Hübriidajamiga kaasneb aga möödapääsmatu kaalutõus, mis on Artural õnneks tagasihoidlik – McLareni sõnul vaid kahekohaline arv. Võib oodata, et uus sportauto kaalub 1450 kg ja 1550 kg vahemikus.

Välimuse poolest peaks McLaren Artura tutvustama uut disainikeelt, mida alustas Elva.

Artura jõuab müügile tuleva aasta esimeses pooles. Esimesi pilte ja rohkem andmeid autost endast saab näha kindlasti varem.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.