Uudis

Meistrid ehitasid käekella sisse Bugatti W16 mootori liikuva mudeli

Bugatti sõlmis hiljuti koostöölepingu uue kellapartneriga, kelleks sai New Yorgis baseeruv Jacob&Co. Peale paari lihtsamat mudelit (545 000 ja 37 000 dollarit maksvad), tuldi välja tõelise peenmehaanika meistriteosega.

Nimelt ehitati kella sisse väike mootor, mis meenutab Bugatti Chironi W16 mootorit, koos liikuvate kolbide ning turbodega. Mootor ei liigu küll koguaeg, vaid käivitub eraldi nupuvajutusest ning tsükkel kestab 20 sekundit. Kolme tsükli järel vajab süsteem uuesti üles keeramist. Kellamehhanismidega ei ole mootor ühendatud ning ajanäitamises puudub sellel roll.

Mootoril on oma vedrustus.

Kellameister ütles, et ainuüksi CNC seadmete programmeerimine võttis aega kolm päeva ning isegi siis ei oldud päris kindel, kas asi ikka tööle hakkab. Lahenduses on 578 erinevat osa.

Mootoril on kella korpuses oma vedrustus, mis võimaldab ka vähesel määral mootoril üles-alla liikumist. Kogu kellal on mitmeid viiteid Bugattile ja Chironi mudelile.

Valmistatakse 250 Bugatti Chiron Tourbillion kella ning hinnaks on vaid 280 000 eurot. Vaata, kuidas kell valmib ja töötab allolevast videost.

https://www.youtube.com/watch?v=VOga7HrL-Qs&feature=emb_logo

Märksõnad: , , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.