Uudis

Mercedes alustab tänavu elektriliste mudelite pealetungiga

Foto: Scanpix/Reuters/Mark Blinch.

Mercedes-Benzilt on oodata tõsisemat pistikhübriidide pealetungi, kuna tootja plaanib enne 2019. aasta lõppu laiendada hübriidset mudelivalikut kümne erineva variandini.

Järgmisel aastal laieneb pistikhübriididide (PHEV) arv üle 20 mudelivariandi, samuti jõuab müügile uue põlvkonna S-klass. Hetkel on Mercedesel olemas PHEV variandid C-klassi, E-klassi ja S-klassi mudelitest, mis kõik suudavad 90 kW elektrimootoriga sõita puhtalt elektri pealt umbes 50 kilomeetrit.

Järgmise põlvkonna S-klass tuleb lisaks PHEV variantidele ka täiesti elektrilise versiooniga, kirjutab Autocar. Elektrilise jõuallika saavad tänavu nii GLC ja GLE mudelid, samuti on Mercedes teatanud pistikhübriidse A-klassi müügiletulekust 2019. aastal.

WLTP sertifikaadi jaoks läbivad autod nn reaalsete olude testi, mille jaoks paigaldatakse neile liikuv mõõtmissüsteem (PEMS).Foto: Daimler.

Käesoleva aasta fookus pistikhübriididele on tegelikult osa firma suuremast plaanist muuta aastaks 2022 elektriliseks kogu mudelivalik, eesmärgiga tuua müügile üle 130 elektrilise sõiduki.

Kogu strateegia põhjuseks on üha rangemateks muutuvad CO2 heitenõuded. Mercedese plaan jaguneb suures lastus kolmeks: EQ pistikhübriidid, EQ 48V tavalised hübriidid ja EQ täiesti elektriline mudelivalik.

Sisepõlemismootor mängib endiselt olulist rolli

Firma ekspertide ennustuste kohaselt peaks elektri- ja hübriidsõidukid moodustama aastaks 2025 umbes 40% kogu müüdud mudelitest. Täiesti elektrilised sõidukid peaksid ootuste kohaselt moodustama 15% – 25% läbimüügist.

“Sisepõlemismootoriga pistik- ja tavalised hübriidid mängivad elektriautodele üleminekul olulist rolli,” selgitas firma jõuajamite strateegiajuht Claus Ehlers. Seetõttu keskendubki Mercedes-Benz suuresti nii PHEV kui 48V hübriidsetele mudelitele.

Ehlersi sõnul on Mercedes oma elektrisõidukite jõuajamid ja platvormid sedasi arendanud, et tootmist on võimalik vastavalt klientide soovile muuta ja samal tootmisliinil saab ehitada nii elektrilisi kui ka sisepõlemismootoriga sõidukeid.

Ühel tootmisliinil on võimalik kokku panna näiteks GLC hübriid, PHEV ja kütuseelemendiga versioone ning ka täiesti elektrilist EQC linnamaasturit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.