Uudis

Mercedes-AMG A45 S on 421 hobujõuga ülivõimas luukpära

Goodwoodi Festival of Speedi ekslusiivsete ja hirmkallite superautode kõrval avaldati ka natuke tagasihoidlikumad autod. Ühed nendest olid Mercedes-AMG viimased mudelid A-klassi luukpärast ja CLA sedaanist. Võimsuseid on kahes variandis ja tippmudel A45 S kiirendab tänu 421 hj-le sajani lausa 3,9 sekundiga.

Konkurentide võimsusnumbrite ületrumpamine jätkub täie hooga igas sportlikumas klassis. Nagu näha, siis kõige võimsamad luukpärad on hakanud kompima kunagiste superautode numbreid.

Jõuallikad on mõlemal mudelil 2-liitrine, 4 silindriga turbomootor. Natuke “tagasihoidlikum” on tavaline A45 omades 387 hj. Peamiselt saab tähelepanu aga S-versioon oma 421 hobujõuga.

Sarnaselt eelkäijaga on mõlemad A45 mudelid 4Matic+ nelikveoga, mis koos 8-käigulise automaatkastiga kiirendab A45 S luukpära sajani vaid 3,9 sekundiga. Nelikveoga kaasneb ka eraldi drift-režiim, mis saadab rohkem võimsust tagaratasteni.

Peale võimsuse kaasnevad AMG mudelitel tüüpilised uuendused. Laiemad veermik ja rehvid, suuremad pidurid, jäigem ja madalam seadistatav vedrustus ning sportlikum välimus tänu uute taga- ja esistange ning tagatiivale.

Ka interjöör on omajagu sportlikumaks muudetud eraldi istmete ja rooliga. Samuti on kasutatud rohkelt ametlikku sportlikku kangast nimega alcantara.

Tehniliselt identsed AMG-variandid on ka CLA sedaanist nii CLA45 kui ka CLA45 S näol.

Võimsama Mercedes-AMG A45 S hind Eestis pole veel avalikustatud, kuid on oodata, et see algab umbes 56 000 eurost.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.