Uudis

Mercedes-AMG GT Black Series on uus Nürburgringi kuningas

Tundub nagu poleks mitu aastat Nürburgring Nordschleife ringiaja rekorditest rääkinud. Vähemalt mitte sellest kõige tähtsamast, seeriatootmises olevate autode üldrekordist.

See oli 2018. aasta juulikuus, kui Lamborghini oma Aventador SVJ superautoga püstitas ajaks 6:44.97. Pisut rohkem kui kaks aastat hiljem on Mercedes-AMG suutnud selle rekordi purustada.

Kõige ekstreemsem AMG toode siiani, Mercedes-AMG GT Black Series, koos võidusõitjast juhi Maro Engeliga, saavutas uueks rekordiks 6:43.616. Natuke vähem kui poolteist sekundit kiirem.

Tasub mainimist, et Manthey Racingu poolt modiftseeritud Porsche 911 GT2 RS MR, mis on samuti tänavalegaalne auto, on saavutanud veel kiirema aja, 6:40.30. Kuid kuna tegemist on modifitseeritud autoga, mis ei välju sellisena tehasest, siis see ametliku seeriatootmisauto rekordina kirja ei lähe.

Jah, kõik neli ratast on autol maast lahti

Tihtipeale kaasneb Nürburgringi rekorditega seoses palju küsimusi. Näiteks kas auto oli ikka päris sellises konfiguratsioonis nagu kliendid seda osta saaks? Kas lisatud olid eriti pidavad rehvid või muud varustust? Mercedes-AMG tahab neid koheselt vältida.

Saksa autotootja on kinnitanud, et rekordi püstitanud sõiduk oli täielikult standardses varustuses. Kuna vedrustuse seadistust saab AMG GT Black Series autol iga klient vabalt muuta, siis seda oli teinud ka autotootja ise.

Esivedrustust langetati 5 mm ja tagumist 3 mm võrra. Samuti oli esisplitter maksimaalselt väljas oma Race seadistuses ja taguspoiler oli keskmises asendis, mis tagas hea pidamise ja samas ka korraliku tippkiiruse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.