Uudis

Mercedes-AMG One on uus Nürburgringi rekordiomanik ja päris pika puuga

Foto: Mercedes-Benz

Viimase mõne aasta jooksul on Nürburgring Nordschleife vägikaigast vedanud peamiselt Mercedes-AMG ja Porsche. Järjekordse võidu sai just Mercedes-AMG, kui 28. oktoobril püstitasid nad uue seeriatootmisautode ringirekordi.

2021. aastal püstitas Porsche 911 GT2 RS MR mudeliga ajaks 6:43.30, kuigi tegemist on tänavalegaalse autoga, pole see ametlikult seeriatootmisauto vaid Manthey Racing’u poolt modifitseeritud masinaga. Seega on seeriatootmisautode seas viimane rekordihoidja siiski Mercedes-AMG GT Black Series, mis sõitis 2020. aastal ajaks 6:43.616.

Nüüd on uus rekordaeg sündinud, milleks on 6:35.183. Roolis Maro Engel ja autoks on muidugi Mercedes-AMG One, millel on modifitseeritud F1 auto 1,6-liitrine V-6 turbomootor. Koos hübriidajamiga on võimsust kokku 1063 hj ja auto tippkiirus 352 km/h.

Kuid seda tippkiirust väga pikal Döttinger Höhe nimelisel peasirgel kahjuks ei näe. Sirgel saadakse korraks 338 km/h kätte, kuid pärast seda hakab kiirus isegi natuke langema. Tegemist on tõenäoliselt hübriidajami eripäraga, kuna nii pika (20,8 km) ringraja ja pika sirgega lõppeb elektrijõud otsa. Kas Mercedes-AMG suudaks hübriidajamit vastavalt rajale veel pisut häälestada, et saada veel parem aeg, pole hetkel teada.

Vaata Mercedes-AMG One rekordilist ringi siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.