Mercedes-AMG PureSpeed näitab eriti rariteetsete mudelite tulevikku

Fotod: Mercedes-Benz

Uue PureSpeed kontseptauto avaldamisega avab Mercedes-AMG ukse eksklusiivsete erimudelite maailma. Need pakuvad justkui coach build lähenemist, kus autode disain on viidud järgmisele tasemele.

Avaldatud selle nädalase Monaco F1 grand prix raames on margi ideeauto ehitatud SL mudeli baasil, kuid selle välimus muutus oluliselt. Puudub peale volditav katus ja isegi esiklaas, mis asendati F1 autost inspireertud “halo” kaitsega, mis on juhi ümber.

Puuduvad ka SL kabrioleti tagaistmed, mille asemel on istmete taga peakaitsed inspireerituna vanematest Mercedes-Benzi lahtistest võidusõiduautodest nagu 300 SLR. Üldine disain on selgelt agressiivsem, rohkemate aerodünaamika elemenditega ja silmatorkava puna-musta värvilahendusega.

Kontseptauto tehnilisi andmeid pole avaldatud, kuid arvestades, et platvorm on jagatud Mercedes-AMG SL-iga, siis 4-liitrine kahe turboga V-8 on üsna kindlalt ka kapoti all. Samuti võib sisepõlemismootor olla osa hübriidajamist.

Autocari sõnul saab PureSpeed kontseptautost esimene Mercedes-Benzi rariteetsete erimudelite seeriast nimega Mythos. See peaks hõlmama nii Mercedes-AMG kui ka Maybachi mudeleid, mis on loodud väikestes kogustes kõige lojaalsematele ja jõukamatele klientidele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.