Uudis

Mercedes EQS: 1,41meetrine ekraan ja maailmarekordiline voolujoonelisus

Mercedes-EQ, EQS, Interieur, MBUX Hyperscreen Mercedes-EQ, EQS, Interior, MBUX Hyperscreen

Mercedes toob juba augustis müügile oma elektrilise lipulaeva EQS, mis tehakse maailmarekordiliselt voolujooneline ning varustatakse terve armatuurlaua suuruse puuteekraaniga.

Mercedes nimetab armatuurlauda Hyperscreen’iks ehk hüperekraaniks. Igatahes tulevat see 141 cm lai ning kogupindalaga veerand ruutmeetrit. Pealegi pole tegu sileda pinnaga, vaid kolmemõõtmeliselt kumeraga, et tagada moonutustevaba pilt. Et hõlbustada kasutusvõimalusi, on Mercedese väitel enamik tähtsaid funktsioone ekraanilt otse ligipääsetavad. See tähendab, et reeglina puudub vajadus menüüdesse sukelduda.

EQSi pardamenüüd olevat väga loogilised. Kesktunneli all paistab praktiline panipaik.

Autotootja sõnul jõuab EQS-i pardale kokku 40 uut leiutist. Esialgu täit infot auto kohta siiski ei avalikustatud, ega ka sõiduki välimust. Igatahes on jutuks nii kahemeetrise kuvaga tuuleklaasinäidik, 350 välisandurit, HEPA-siseõhufilter, sõitjateruumi lõhnastussüsteem, 15 kõlariga stereo ja palju muud.

Esmakordselt lubatakse seeriaautol õhutakistustegurit 0,20, mis tähistab uut maailmarekordit. Kindlasti on voolujooneline kere üks aspekte parema sõiduulatuse saavutamisel. Ametlikult pole Mercedes tehnilisi andmeid kinnitanud, kuid väidetaval saavutatakse 100 kWh aku abil 700 km sõiduulatus.

Ainuke foto tagaistmest reedab olulise detaili: fotol on näha kolmas küljeklaas ning tagaluugi ülaserv – EQS on seega luukpära, mitte sedaan.

EQS-i hinna kohta esialgu info puudub. Arvestades, et tegu on margi uue elektrilise lipulaevaga, siis kirjutatakse hinnasildile kindlasti kuuekohaline number.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.