Uudis

Mercedes tegi eriliste Unimogidega uue autode kõrgusrekordi

Unimog U 5023 maastikusõidukid jõudsid 6694 meetri kõrgusele. Fotod: Mercedes-Benz

Kohe alguses peaks täpsustama, et tegemist on Mercedes-Benz Unimogidega, mis on tuntud oma maastikuvõimekuse poolest. Need konkreetsed kaks sõidukit olid veel selle retke jaoks eraldi ümber ehitatud. Põnevaim oskus on ilmselt auto raskuskeskme muutmise võimalus.

Ilmselt on auto ees asuv seadeldis just selleks mõeldud ja ühel pildil on näha, kuidas sinna on kinnitatud varuratas ning seega on rohkem raskust auto esimeses osas ja see vähendab ümbermineku riski järsul tõusul.

Autod sõitsid Ojos de Salado nimelise maailma kõige kõrgema aktiivse vulkaani otsa, mis asub Atacama kõrbes, Tšiilis. Tagasi pöördusid autod peale seda, kui olid jõudnud 6694 meetrini, mäetipp ise asub 6893 meetri peal.

Retke esmane eesmärk ei olnud rekordi püstitamine, vaid 10st inimesest koosnev meeskond paigaldas mäele neli raadiosaatjat, mis on olulised erinevate uurimismeeskondade turvalisuse tagamiseks.

Eelmine rekord püsis aastast 2007, kui Suzuki Samuraiga sõideti samal mäel 6688 meetrini, mis tähendab, et uus rekord on kõigest 6 meetrit kaugemal. Ka mitmed eelnevad rekordid on sündinud just Ojos de Saladol, seega tundub, et sellest on saamas omamoodi Pikes Peak või Nürburgring.

Võrdluseks võib tuua, et kui “Top Geari” saatejuhid Clarkson, May ja Hammond samuti Atacama kõrbes hakkasid mäkke tõusma, jõudsid nemad 5240 meetrini, enne kui hapnikupuudus neid endid ja autosid kimbutama hakkas.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.