Uudis

Metallica kontsert tõi Tallinna–Tartu maanteele aasta tihedaima liikluse

Foto: Erik Prozes, Postimees, Scanpix Baltics

Sõidukite koguhulgalt on viimastel aastatel Tallinna ja Tartu vahel tihedaima liiklusega päevaks olnud jaanipäevale eelnev viimane tööpäev ja nii ka sel aastal: Kose ja Mäo vahele jäävat Ussisoo loenduspunkti läbis 21. juunil 15 081 sõidukit, millest üle kahe kolmandiku ehk 10 618 sõitsid Tartu poole.

Üldarvult oli eilne liiklus 14 402 sõidukiga (10 214 Tartu suunas) paar protsenti madalam, kuid tipptunniliiklus see-eest tihedam.

Auto iga 2,7 sekundi järel

Tihedaima liiklusega tunnil, kella 15 ja 16 vahel, registreeris loenduspunkt 1311 Tartu suunas liikuvat sõidukit, mis teeb keskmiselt ühe sõiduki iga 2,7 sekundi tagant. 21. juunil jäi ühe tunni laeks 1075 sõidukit Tartu suunas.

Väga tihedat liiklust (üle 1000 sõiduki tunnis ühes suunas) tuleb ette ka teiste suurürituste eel ja järel, nagu laulupidu või Rally Estonia ning väga palju madalam ei ole ka tavapärane reede- või pühapäevaõhtune Tallinna-Tartu maantee tipptund (800-900 sõidukit tunnis ühes suunas).

Suveperioodil oleks antud lõigul tavapärane ööpäeva liiklussagedus umbes 10 000, seega lisandus eile sellele umbes 5000 Tartu suunas liikunud sõidukit.

Liiklusvoo kiirus püsis loenduspunktide järgi ühtlane ning kuigi äärmiselt tihe liiklus tekitaks mõnel pool probleeme, siis kokkuvõttes see tõsiseid intsidente kaasa ei toonud.

Maanteeamet tänab kõiki liiklejaid kannatlikkuse ja ohutu liiklemise eest!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.