Uudis

Mida kujutab endast Toyota Camry, mis Avensise kadumise järel Eestis müügile jõuab?

Toyota andis eile ametlikult teada, et eestlaste poolt armastatud Avensis kaob peagi müügilt, samas jõuab juba kevadel turule Toyota Camry, mille näol on tegu USA ühe kõige edukama autoga, mida pole Euroopas aga ammu nähtud. Mis neil kahel sõidukil aga vahet on?

Avensisise näol on tegu pigem pereautoga ning sõidukiga, mis tihtipeale ostetakse töötajale tööautoks. Camry näol on tegu aga märksa luksuslikuma sedaaniga, mida peegeldab ka hind. Kui Avensise hind algas Eestis 22 000 euro juurest, siis kõige odavam Camry hakkab siin maksma 33 900 eurot. Kõige kallima mudeli eest tuleb aga tasuda 38 300 eurot ning sinna juurde saab veel lisavarustust lisada.

Camry jõuab Eestisse vaid 2,5-liitrise hübriidmootoriga, mis toodab 218 hobujõudu. Võrreldes Avensisega on Camry seega ka märksa võimsam, sest Avensise kõige võimsam mootor, 2-liitrine bensiinimootor, suudab toota vaid 152 hobujõudu.

Kuigi hobujõude on Camry’l rohkem, siis tänu hübriidmootorile peaks see olema aga märksa säästlikum. Toyota lubaduste kohaselt on kütusekuluks kõige kallima automaatkastiga (kuna manuaalkasti ei pakutagi) Premium-versiooni puhul 4,6 liitrit sajale, Avensise kõige võimsama mootori puhul oli kütusekuluks aga 6,1-6,7 liitrit saja kilomeetri kohta.

Camry’st jõuab Eestisse kokku viis erinevat versiooni: Luxury, Luxury Plus, Luxury Business, Executive ning Premium.

Müük algab tuleva aasta aprillist.

Toyota Baltic ütles Avensise müügilt kadumist kommenteerides, et peatselt algaval Pariisi autonäitusel on mitmeid uudiseid plaanis. Seega võib Avensise kohta täitma hakata hoopis mõni uudismudel või antakse siis ettevõtte enda nägemus, kes võiks olla troonipretendent.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.