Uudis

Mida oodata esimeselt Mustangi hübriidilt?

2018 Ford Mustang. Foto: Ford.

Ford toob 2020. aastal turule esimese Mustangi hübriidi. See saab olema esimene Ameerika tagaveoline elektriline kupee.

Kuna hübriidmudel on alles arendamisfaasis, saab Mustangi kohta suuresti ainult oletada, kirjutab Motortrend. Fordi esindaja sõnul saab hübriid olema efektiivsem, endiselt V8-väärilise võimsuse ja isegi suurema pöördemomendiga kui varasemad mudelid.

Hübriid ei jää võimsuselt alla

Tõenäoliselt kasutatakse selle saavutamiseks klassikalist hübriidsüsteemi, mis koosneb bensiinimootori ja käigukasti vahele paigutatud elektrimootorist. On võimalik, et uus Mustang saab olema juhtmega hübriid, kuid eeldatavasti on tegu siiski tavalise hübriidiga, millel on madalamatel kiirustel ka täis-elektriline režiim ja mille aku laeb end pidurdamise läbi.

Kuigi Mustangi rõhk ei ole kunagi olnud just ökosõidul, võib hübriidilt oodata ka veidi soodsamat kütusekulu kui praeguse EcoBoost mootoriga varustatud Mustangilt.

Praegu kasutusel oleva 2,3-liitrise EcoBoost mootori ja plaanitava elektrimootori kooslusel võiks uue Mustangi võimsus jääda kuskile 300 kw kanti. See on ainult veidi alla praeguse Mustang GT 5-liitrise V8-mootori võimsusest.

Vähem kilovatte suudaks hübriid kompenseerida suurema pöördemomendiga ning tõenäoliselt oleks ka hübriidi kiirendus veidi äkilisem. Arvatavasti ei lase Ford siiski hübriidil oma klassikalisest V8-mootoriga Mustangist kiirem olla.

Mustangile omane disain ja sisu

Stiili poolest tuleb uus mudel tõenäoliselt tavapärase Mustangi sarnane, erineva märgistuse ja teatud välisdetailide erinevustega, mis hübriidi bensiinimootoriga mudelitest eristama peaks. Interjööris võib samuti oodata ainult hübriidile omaseid värvitoone ja detailide erinevusi.

Fordi uus juhiabisüsteem – Ford Co-Pilot360 – on 2020. aastaks tõenäoliselt Mustangis standardiks saanud. Samuti võib eeldada, et hübriidist võib leida nii Tava- kui ka Sport/Power sõidurežiimid. Just viimaste puhul töötaksid elektri- ja bensiinimootor täielikus koostöös, andes juhile suurima võimsuse.

Detaile Fordi plaanitava hübriid-Mustangi kohta pole siiski veel teada. Võibolla otsustab Ford liita juba niigi võimsale 5,2-liitrisele V8-mootorile, mille võib leida GT350 kapoti alt, lisaks ka elektrimootori, et toota seni võimsaim Mustang? Igal juhul, tasub ootama jääda.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.