Tehisintellekti otsesest mõju inimeste elule ja tervisele on tunda ka meditsiinisektoris. Sibold tõi välja, et näiteks suudavad osad haiglates kasutatavad seadmed iseseisvalt analüüsida enda kogutud andmeid ja teha ettepanekuid edasiseks tegevuseks.
“Tehisintellekti abil on loodud ka ravimeid, mida testitakse juba kliinilistes uuringutes. See tähendab, et tehismõistused aitavad järjest enam hoida inimeste tervist,” sõnas ta.
Samuti ei saa meditsiinisektoris mainimata jätta üht tehisintellekti olulisemat kasutegurit, mis kehtib universaalselt praktiliselt igas valdkonnas – aja kokkuhoid. “Kui tehisintellekti kasutatakse näiteks proovi analüüsimiseks ja sobiva antibiootikumi leidmiseks, siis selleks tegevuseks kuluva aja arvelt saab arst tegeleda teiste ülesannetega, näiteks patsientidega suhtlemisega või kliinilise diagnoosi andmisega,” tõi ta välja.
Kiirem ja sujuvam logistika
Tehisintellektil on oluline mõju ka logistikasektori tulevikule ja jätkuvale arengule. Pildi- ja kaugustuvastusel töötavaid lahendusi kasutatakse aktiivselt näiteks olukordades, kus tööstusseadmetel on vaja erinevaid objekte ja koormaid liigutada.
“Treenitud pilditöötlusalgoritmid tunnevad koormad ära ja LIDARitest pärit info toel hinnatakse täpselt, kuhu need paigutada tuleb, et neid saaks autonoomse tõstukiga üles tõsta ja transportida. Mitmed firmad üritavad luua ka autonoomseid droone, mis suudavad ise õigesse kohta lennata, valida välja õige maandumiskoha ning tagada seejuures turvalisuse,” selgitas ta.
Samas üritatakse keerulisi süsteeme kasutada ka logistikaahelate optimeerimiseks. Näiteks kasutatakse süsteeme, mis aitavad paika panna kõige optimaalsema teekonna, võttes arvesse varasemate tarnete informatsiooni, samuti on uueks nähtuseks autonoomsed pakirobotid, mis on abiks viimase miili transpordi puhul.