Uudis

“Mina jääksin naastrehvile kindlaks. Teeme perega palju pikki sõite ja kõigi turvalisus on tähtsaim eelkõige!”

PZU Kindlustuse poolt läbiviidud küsitluse põhjal eelistab 69 protsenti sõidukijuhtidest talvel naastrehve ning 31 protsenti lamellrehve. Aasta eest toimunud küsitluses oli naastrehvi pooldajaid 77 protsenti, teatas PZU.

PZU Kindlustuse sõidukikahjude grupi juhi Jaanus Tanne hinnangul ei ole naastrehvi eelistamine üllatus, kuid samas on lamellrehvi populaarsus veidi tõusnud. „Sõidukijuhtide arvates on naastrehv talveoludes universaalne valik, mis sobib kõigile teedele. Lamellrehvi pooldajate osakaal on aastaga veidi tõusnud ning seda peavad mõistlikuks valikuks pigem need, kes sõidavad peamiselt linnas,“ ütles Tanne.

Millega inimesed oma valikuid põhjendasid?

Lamellrehvide pooldajad tõid esile järgmist:

  • Olen siiani naastudega sõitnud, kuid mõistsin, et naastu läheb reaalselt vaja mõnel päeval aastas. Lamell on ka tunduvalt vaiksem.
  • Esiteks on otsene kontakt teepinnaga, siis on nii pidavus kui juhitavus paremad, teiseks pole seda sõidumüra, kui juhtub olema puhas tee, kolmandaks saab lamelliga sõita aastaringselt.
  • Seni sõitsin naastrehvidega, mis said keldrisse jäetud ja autole alla paigaldatud lamellid, mis ei lõhu nii palju meie juba niigi katkiseid teid ja on märgatavalt vaiksemad.
  • Kuna olen rohkem linnas, eelistan lamelli.

Naastrehvide pooldajate seisukohti:

  • Igal juhul soovin nüüd soetada naastrehvid, sest olen maal elades lamellidega hätta jäänud ja uut talvehooaega need rehvid ei kannata.
  • Mina jääksin naastrehvile kindlaks. Teeme perega palju pikki sõite ja kõigi turvalisus on tähtsaim eelkõige!
  • Naastrehv on ikka kindel maal. Täna tuli talv jälle ootamatult.
  • Minu ja pere turvalisuse huvides ning Eesti talviseid ilmastikutingimusi arvestades võivad lamellrehvidega olla tagajärjed kurvad, kuna kontrolli auto üle võib olla raske saavutada.
  • Teehooldus on tihti seda vaid nime poolest või paberil. Küll ise esimesi jälgi sisse sõitnud ja lumekirmealusel kiilasjääl driftinud.
  • Naastrehvid iga kell, kuna liikuda on vaja ekstreemsetel külateedel, mis võivad tihti lausjääs olla.

Üks vastaja mainis, et „olen äärmiselt ettevaatlik, aga kui mulle tundub, et naelu on juba väheks jäänud ja hooaegu on seljataga rohkem kui kaks, siis rehvivahetuses öeldakse, et mul on parimas seisus rehvid, mida nemad täna (kell 20ks õhtul) näinud on“.

Lamellrehvide üheks eeliseks pidasid vastajad võimalust sõita nendega aastaringselt, kuid Tanne sõnul on mugavus ja kokkuhoid näiline. „Soovitan lamellrehvid õigel ajal suverehvide vastu välja vahetada, sest nii paraneb sõiduki juhitavus ja jääb ära lamellrehvide kulumine, mis muidu suvel ähvardab.“

Loe ka neid lugusid:

Uku Tampere: naastrehvil on lamellide ees eelis ainult ühes olukorras

Miks suvel lamellrehviga sõitmine vale on

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.