Miks ei ole Tallinna ühel halvima nähtavusega trammitee ülesõidul valgusfoori?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Ilmselt on kõik Vanalinna, Kopli, Kristiine või Kesklinna vahet liikuvad juhid pidanud kokku puutuma Suurtüki tänava trammiülesõiduga, kus tuleb äärmiselt pingsalt kaela sirutada, et mitte trammi alla jääda. Ilmselt peab seda tegevust jätkama ka lähiajal, kuna niipea ülesõidule muutusi ei tule.

Geeniuse autoportaal uuris Tallinna Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa käest, kas ülesõidu juurde on plaanis lisada juhtide elu mugavamaks tegemiseks valgusfoor. Selgub, et hetkel seda teha ei plaanita.

Rüütelmaa sõnas, et valgusfooriga reguleerimine tähendaks piiranguid ka trammiliiklusele, sest siis tuleb foor panna ka trammile. Ta lisas, et peale vasakpööret ja pöördel peab igal juhul olema eriti tähelepanelik ning täitma teeandmise kohustuse ja seda nii trammile, kui ka jalakäijale.

“Lisaks teeandmise kohustusele, mis tuleneb liiklusseaduse üldreeglitest, on seal ka vastavad liiklusmärgid,” sõnas ta. “Juht peab oma tähelepanu suunama pöördel jalakäijate ohutuse tagamiseks ning kui juht seda teeb, siis näeb ta ka trammi.”

“Hiljuti sai see koht üle vaadatud ning hetkel ei ole muudatused kavas,” sõnas ta. “Kui Põhja pst saab kaks lisarada, siis vaadatakse see ülesõit uues liikluslahenduse valguses üle.”

Ei pöörata piisavalt tähelepanu

Rüütelmaa sõnul on kõikide raudteetranspordiga samatasandiliste ülesõitude märksõnad “sõidukijuhi tähelepanu” ja seda sõltumata foori olemasolust või selle puudumisest. “Nagu elu näitab, ei aita ka ülesõitude ette pandud foorid ja tõkkepuud, sest endiselt sõidetakse Tallinnas keskmiselt üks tõkkepuu maha igas kalendrikuus,” lausus ta.

Ta lisas, et kui juht tegeleb juhtimise ajal juhtimisega ja ei tegele kõrvaliste asjadega, näiteks nutitelefoniga, ning täidab liiklusseaduses sätestatud nõuded, siis ei ole ükski ülesõidukoht Tallinnas probleemne ja ohutu ülesõit on kenasti võimalik.

“Samas analüüsitakse kõiki õnnetusi pidevalt ning ohu ilmnemisel, mis vajab muudatusi, seda ka koheselt tehakse,” märkis ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.