Uudis

Miks ma nii tegin?! Lugejate lood autodest ja tagantjärele tarkusest

“Miks? Kuidas? Mis mul viga oli?!” Palusime lugejatel saata sellist emotsiooni tekitavaid autodega seotud lugusid ning avaldame nüüd neist mõned ära.

Lustin veel korraks, enne kui talv tuleb

Ostsin endale eelmise sügise alguses projektika, millel oli plokikaane tihend pooleldi vigane. Vaatasin, et talv tuleb peale ja lähen peenestan veidi autot, võtan enne talve viimast. Siis hea mitu kuud garaažis nokitseda.

Mida ma ootasin, et sõidan tihendi “lõpuni” ja see läheb pauguga nagu rehv? Ma tõesti ei tea. Midagi sellist muidugi ei juhtunud ja tulemuseks oli hoopis kõver plokikaas. Miks, seda võite ise arvata.

Ülevaatuses ikka osatakse nõu anda?

Tundub nagu korras, ei teagi, mis siin kolksuda võiks.

Otseselt mitte enda tegevus ei aja selle loo puhul kulme pealaele, vaid asjatundjate. Autol tuli esisilda selgelt kuuldavad kolksud ja kuna ülevaatuseni oli aega kaks kuud, otsustasin juba varem minna, et selgusele saada, mis vaja ära vahetada.

Minu üllatuseks läbisin ülevaatuse puhtalt ilma igasuguste probleemideta. Koju jõudes otsustasin ise korraks veel pilgu peale visata ja avastasin esimene parem vedru puruks ja diagonaalis juba all. Kui palju selliseid autosid võib liikluses sõita, mis on ülevaatuse “puhtalt läbinud”?

Müügipildid peavad perfektsed olema!

Talv. Eelmisel päeval auto katusel olnud vedel lumi on sulanud tugevaks jäämassiiviks. Plaanis aga on teha efektseid müügifotosid, profikaameraga ja puha. Ei ole probleemi, mida jääkaabits ei lahendaks!

Hiljem mäletan selgelt hetke, kus terve mõistus pani pillid kotti ja järgi jäi toores, kõikehõlmav hasart – raisk! tule lahti nüüd! Tulemus ei olnud mitte kosmeetilised kriimud, mida paarisaja euro eest profid olematuks poleeriks. Tulemuseks olid metallini sisselükatud jooned, mille ainuke lahendus on värvitööd.

Miks õli lisamine nii keeruline on?

Pilt on illustratiivne, aga no proovige sellisest kohast õli lisada!

Õli on oluline. Kui tuli läheb põlema, tuleb reageerida. Varras kinnitas kahtlusi ja näitas miinimumi. Kuna õlivahetus oli peagi tulemas, siis ostsin liitrise pudeli ja hakkasin valama.

Miks ei tule õlikanistriga lehtrit kaasa, mõtlesin endamisi? Sellest august, kus varras on, ei ole ju võimalik ilma maha ajamata õli sisse valada! #truestory

Miks siin nii kitsas on?

Juhtus kord selline lugu, et käisin kord üht IT-seadet remonti viimas. Tagasi auto juurde naastes – autoks oli Volkswagen Golf IV universaal – istusin rooli taha minemise asemel sisse tagumisest uksest, ise jõudes veel murdosa sekundi jooksul imestada, miks pagana pärast nii kitsas on.

Olen pikemat kasvu nii et juhi iste on minu puhul alati maksimaalselt taga. Selguse hetk tuli siis, kui kõrva vastu katuseserva ära lõin, nii palju on tagumise isekoha juures katus madalamal ja ka tagumine uks on väiksem.

Aastaid on sellest möödas vast 10 või enam, aga hetk ja lõbusa vahejuhtumi täpne asukoht on eredalt meeles praeguseni.

Koer pidi inimese parim sõber ju olema!

Aitasin tuttavate pulma korraldamisega ja ajasin linnas asju. Võtsin kutsika kaasa, see magas kõrvalistmel nagu nott. Lillepoe ette jõudes mõtlesin, et ei jäta autot seisma – kutsil korralik kasukas ja ilmselt on konditsioneeri üle tänulik.

Rahu! Mul on kõik kontrolli all.

Olin poest tagasi ilmselt vähem kui minutiga. Autost vaatas mulle vastu aga elevil näoga kutsikas, kes millisekund hiljem käpaga keskkonsoolis olevat lukustusnuppu vajutas.

Seisin nõutult auto kõrval, lilled näpus ja vaatasin tõtt kutsikaga, kes ei mõistnud, miks ma küll ometi autosse ei tule. Õnneks muutus ta peagi uuesti rahutuks ja suutis imeläbi uuesti sama nuppu vajutada, seega pääsesin autosse.

Seda kraavi siin ju varem ei olnud?

Mul on olnud elus üks piinlik kraavisõit, see oli nii piinlik, et ma ise seda enam kunagi ei korda. Talvel linnast välja sõites andis käigukast mingi veateate ja pidasin auto tee ääres kinni.

Sealt oli värskelt just lumi ära lükatud ja teeserv oli sile. Kuna see oli tuttav koht, siis ma teadsin küll, et seal taga on kraav, aga kuna lumi oli sile, siis sõitsin natukene liiga palju selle sileda lume peale… ja auto vajus, kenasti kraavi. Õppetund eluks, et mitte seda siledat lumist teeserva usaldada, enne jätan auto keset teed seisma.

“Panin võtme korraks käest ära … ” Klassika!

Mõni aeg tagasi streikis mul pagasniku avamise nupp, seega seda õnnestus avada üksnes võtmega. Läksime tuttavatele külla ja võtsin pagasnikust hunniku asju, mille käigus poetasin kogemata võtme pagasnikusse.

Avastasin seda alles siis, kui oli vaja hakata koju sõitma. Minu õnneks oli auto lukust lahti, seega pääsesin salongi. Lootsin läbi tagumise istme keskel oleva käetoe avause võtmed kätte saada, ent nagu kiuste vaatas sealt vastu subwoofer, millest käsi kuidagi mööda ei mahtunud.

Lisaks sellele ei saa mu kupee tagumisi istmeid salongist alla lasta, vaid üksnes pagasnikust. Sebisin tuttavate garaažist vajalikud tööriistad ja keerasin tagumiselt aknalaualt ühe ovaalkõlari lahti, sealt mahtus käsi sisse ning sai istme alla lasta.

Eeldamine pidi kõikide jamade ema olema, hajameelsus ilmselt siis vanaema

Bensiini asemel diisel ja vastupidi? Seda tuleb saadetud kommentaaride ja kirjade põhjal tihti ette.

Jahutusvedelikku tuleb harvemini lisada ja mõistlik oleks see jätta hooldusspetsialistide teha. Kui aga vajadus ise juurde valada, siis kindlasti mitte sellest kõige suuremast avast, millele on OIL peale kirjutatud.

Kellel on tulnud ette aga ukselingi küljest tõmbamist, arvates, et uks on ju lukust lahti ja küllap on kinni külmunud. Sikutame ikka kõvemini, eks? Pihku jäänud link, elu ja remondiarve õpetab kõige paremini.

Ma lasen paar sentimeetrit ainult edasi

Taaskord illustreeriv pilt sellest, mis võib juhtuda, kui auto kõrval seistes autoga sõita.

Rehvivahetuse käigus oli vaja autot natukene edasi liigutada. Rooli istumine tundus nagu liigne vaev. Mootor käima, ise väljas olles parema jalaga sidur alla, käik sisse ja naaaatuke sidur üles.

Lisaks rehvidele läks vahetusse ka stange ja radikas. Selgituseks teistele, siis auto kõrval seistes sidurit “natuke” üles lasta on väga raske kui auto kas või viis sentimeetrit edasi liigub, sest pedaal liigub ju eest ära.

Humoriste pole kunagi liiga palju

Nende kahe järgmise puhul eeldame, et tegu on siiski huumorinurgaga, aga avaldame siiski ära.

Üks õnnetu valas kord suunatulede vedeliku asemel ohutulede oma, mis olla päädinud paraja jamaga. Teine püüdnud piduritule pirni niiti vahetada, mis oli ka keerulisemaks osutunud, kui arvas.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.