Uudis

Miks said 25 inimest täna Kalamajas korraga parkimistrahvi?

Foto: Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet

Kalamajas Valgevase tänaval said täna hommikul 25 inimest parkimitrahvi, kui nad olid enda autod parkinud tavapärastele kohtadele.

“Valgevase tänaval on üleval liikluskorraldusvahendid, mis keelavad esmaspäeviti ja teisipäeviti seal ajavahemikus 9.00-13.00 peatumise. Ühel teepoolel on peatumine keelatud esmaspäeviti ja teisel teepoolel teisipäeviti. Vajalik on see koristustööde läbiviimiseks,” selgitas Meeli Hunt Tallinna munitsipaalpolitseist (MuPo).

MuPo poole on korduvalt pöördunud Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse linnamajanduse osakonna heakorra spetsialist murega, et koristustööde läbiviimine Valgevase ja ka Malmi tänaval on massiliselt parkivate sõidukite tõttu võimatu.

Lisaks Valgevase tänavale on samalaadsed probleemid Malmi, Vabriku ja Volta tänavatega. Eilsel Mupo kontrollkäigul kurtis kohal viibinud Eesti Keskkonnateenuste tänavapuhastusbrigaad, et nad pole sellel aastal kordagi saanud talvejärgsel perioodil Valgevase tänavat koristada.

Mupo välijuhi sõnul on tegemist pikaajalisema probleemiga – linnaosa on helistanud ja korduvalt kirjaliku teavitusega palunud tagada parkimiskorraldust Põhja-Tallinna linnaosas, et tänavapuhastustöid läbi viia.

“Meie patrull on kohapeal teinud nii suulist ennetustööd kui ka pisteliselt kohal käinud ning hoiatustrahve vormistanud. Kahjuks ei ole olukord paranenud. Seetõttu olime sunnitud tänasele järjekordsele väljakutsele reageerima otsustavamalt,” selgitas Hunt.

Kokku tegi patrull täna hommikul Valgevase tänaval 25 hoiatustrahvi määras 20 eurot.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.