Tänapäeva ostujõuline klient ei ole huvitatud enam tootest, mis kestab 20+ aastat või läbib muretult pool miljonit kui mitte miljon kilomeetrit.
Tänapäeva klienti, kellel on piisavalt rahalisi vahendeid osta uus sõiduk, ei huvita pikaajaline kestvus, sest ta vahetab sõiduki mõne aasta jooksul välja. Tema esmane soov on omada võimalikult vähepruugitud või täiesti uut sõiduautot, sekundaarne soov on eestlaste puhul üleolek naabrist ning turvalisus on üldse kolmandajärguline, kui see üldse diskussiooni mahub.
Sageli on tilulilu ja uhkus siiski eespool. Ma olen mõned üksikud korrad näinud või kuulnud inimesi rääkimas ühe või teise sõiduki turvalisuse testide tulemustest. Kuid, kui kuskil mõnda sõidukit tutvustatakse, siis alati räägitakse 0-100ni kiirendamisest ning üldisest mugavusest/mugavusvarustusest.
See kõik viib omakorda järgmise probleemini.
3. Võimalikult odavalt kokku pandud sõiduk
Tänapäeval on kliendil võimalik kiiresti teha hinnakalkulatsioone, ning leida omale parim (soodsaim) pakkumine turult üsna lihtsalt. See on viinud tootjad konkurentsis piirini, kus sõidukeid müüakse kuuldustele toetudes lausa omahinnaga.
Bugatti Veyroni puhul on lausa teada fakt, et tegemist oli Volkswageni mainekujundusprojektiga ning antud luksusklassi sportautoga polnudki kunagi plaanis kasumisse jõuda. 10 aasta jooksul toodeti 450 sõidukit (viimane 2014), sõiduki müügihind keskeltläbi 1,1 miljonit eurot, tootmiskulud ühe sõiduki kohta aga 4,62 miljonit eurot.