Millal ja kuidas kasutada rehviparandusvahtu?

Pikemat aega on sõiduautodele kaasa pandud varurehv, et vajadusel seda häda korral kiirelt vahetada saaks. Aina enam on aga varurehvide kasutamine minevikku jäämas ning asendumas rehviparanduskomplektidega. Enamasti tähendab see rehvivahu kasutamist. Millistel juhtudel sellest abi on ja kuidas seda kasutama peaks?

Rehvivaht sobib väikeste paranduste korral

Eelkõige on rehvivaht sobilik olukorras, kus tegu on väiksemat sorti kahjustusega. Üldjuhul ei sobi see augu parandamiseks, mille läbimõõt on suurem kui 4 mm.

Kui näiteks auk või kahjustus on tekkinud aga rehvi küljeseinale, ei ole parandusvahust abi ning sellisel juhul tuleks sõiduki ära vedamine remonditöökotta organiseerida.

Rehvivahu üheks eeliseks rehvi kasutuse ees on ka kasutusmugavus. Ratast pole vaja auto alt ära keerata, vaid piisab rehvi vahuga täitmisest.

Kuidas kasutada?

Uuematel sõidukitel on komplektis lisaks vahule kaasas ka eraldi kompressor. Viimasega varianti tasuks alati eelistada, kuna selle kasutamine on lihtsam. Lisaks sellele on kompressor abiks ka muudel juhtudel, kui vaja rehvide rõhku reguleerida.

Kuigi komplektid on erinevad, koosnevad need tavaliselt vahusegu anumast ja kompressorist. Olenevalt tootjast võib nende ühendamine erineda, alati in mõistlik seda enne juhendist uurida. Voolu jaoks tuleb kompressor ühendada salongis olevasse laadimispessa ning selle kasutamiseks sõiduk tööle panna.

Kui on näha, et rehv ei täitu, võib proovida autoga edasi-tagasi sõita, et aine jõuaks rehvi sees vajaliku kohani.

Siit videost saab aimu, kuidas kogu protsess käib:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.