Uudis

Milline haagis valida katusetelgiga Honda NSX’ile? Näiteks selline…

Faktitäpsuse mõttes on selles loos juttu küll Acura NSX’st, mis on nagu Honda, aga Ameerikas ja tehnoloogiliselt vahet ei ole. Kuidas jätkus ühel ülemere mehel julgust ja südant, et 1) paigaldada oma unistuste autole katusetelkt ja 2) lõigata pooleks veel üks NSX, et teha sellest haagis?

Motortrend toob oma intervjuus selgust. Lugu iseenesest klassikaline poiss näeb autot, poiss armub autosse ja mitu-mitu aastat hiljem saabki omale sellise auto. Chris Cut oli 9 aastat vana, kui hambaarsti juurde minnes nägi tohtri hõbedas NSX’i. See oli armastus esimesest silmapilgust ja Chris oli ilmselt ainuke laps maailmas, kes edaspidi tahtis ise minna hambaarsti juurde, sest siis sai autot näha ja sellest rääkida.

Kerime ajas edasi ning Chrisi hoovis seisab lõpuks üks punane 1996. aasta NSX. Kuigi auto näeb väga raju välja, siis Chrisi sõnul on seal vaid mõned üksikud tehnoloogilised parendused. Olulisim neist muidugi õhkvedrustus, mis võimaldab auto tõsta lausa 20 cm kõrgusele, et näiteks telkimisplatsile pääseda. Võrdluseks, et uue Subaru Outbacki kliirens on 21 cm.

Katusetelgi raamide ehitamine oli mõnevõrra keerukas, kuna auto on alumiiniumist ja ehitatud kindlasti mitte kohe mitmesaja kilose telgi ja tema elaniku talumiseks. Samuti ei tahtnud Chris autosse auke puurida. Lahendus leiti telgikasti iminappade abil kinnitamisega ning turvakaalutlustel on mõned kinnitusrihmad veetud ka salongi sisse ja kinnitatud sinna. Ööbimise ajaks toetub telk teleskoopjalgade abil maapinnale, säästes autot magaja raskusest.

Treileri puhul ei tasu väga pisaraid valada, et ilus NSX saeti pooleks. Tegemist oli kaks avariid läbinud autoga, mille kindlustusfirma oli kuulutanud taastamiskõlbmatuks. Chris ostis kere ära ja tulemust näete pildil. Telk on nüüdseks kolinud treileri katusele ja auto katusel on tavaline katuseboks.

Mida ja kuhu ta oma ägeda varustusega reisib, võite jälgida tema Instagrami kontolt. Vaata videost, kuidas see asi liigub ja välja näeb:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.