Uudis

Millised autod jäid välja “Kiired ja vihased” filmi esimesest osast?

MX-5 oli tegijate arust liiga naiselik.

Kultusfilmi “Kiired ja vihased” tehniline direktor Craig Lieberman avaldas, millised autod jäid või jäeti teadlikult filmi esimesest osast välja.

Režissöör Rob Cohen pani kohe alguses paika põhilised tingimused, mis valdavalt olid tingitud eelarvelistest piirangutest. Esiteks pidi kõik autod olema võimalik osta Ameerikast või veel parem, kui ei peaks isegi ostma, vaid saaks rentida.

Paljud margid jäid kohe valikust välja oma kuvandi tõttu. Näiteks olid Kia ja Hyundai tol ajal ikka liiga ilmetud odavautod. Samuti ei mahtunud sisse Mercedes, kuna margi kuvand ei sobiks selliste noorte tänavakiirendajatega.

Vince’i Nissan Maxima

Mazda Miata ehk MX-5 jäi välja, kuna peeti liialt naiselikuks, sama arvati ka BMW Z3 ja Volkswagen Põrnika kohta.

Nissan 300ZX, mida korraks mõeldi peategelase Briani autoks, ei sobinud lõpuks oma kere tõttu kaskadööridele. Ühes stseenis on vaja Brianil ära visata targa-tüüpi katus, aga Nissanil oli see kaheosaline. Samuti kaalumisel olnud Mitsubishi 3000GT jäi ära, sest ühtegi sobivat kandidaati ei leitud.

Tegelane nimega Jesse, kellele taheti Euroopa autot, oli algselt mõeldud panna BMW M3 või Audi S4 rooli, aga lõpuks leiti sobiv auto Volkswagen Jetta näol. Vince sai Nissan Maxima, kuna kasvupoolest poleks näiteks Toyota MR2 keskmootoriga kahekohalisse autosse ära mahtunud.

Mia sai omale Acura Integra, sest see oli ka pärismaailmas ühe naisterahva oma. Letty’le kaaluti samuti Toyota MR2 või Mitsubishi Eclipse’i, aga lõpuks jõuti Nissan 240SX’ni.

Vaata ja kuula, mida Craig Lieberman veel nendest autodest räägib:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.