Uudis

Millises Euroopa riigis on müüduim auto Fiat 500?

Foto: Fiat 500

Ei, see ei ole Itaalia.

Turu-uuringutega tegelev firma JATO Dynamics on toonud välja Euroopa lemmikautod 2017. aasta müüginumbrite järgi. Mitmed esikohad on väheüllatuslikud, kuid mõned panevad küll kulmu kergitama ning kahtlema, kas tegu võib olla vigadega andmete töötlemisel või riigiti erinevate metoodikate kasutamisega, kus võib  müüginumbritesse olla kaasatud ka riigi kaudu eksporditavad sõidukid.

Populaarseimad autod on Renault Clio (viis riiki) ja VW Golf (neli riiki). Markide arvestuses on Škoda viies riigis lemmik, aga erinevate mudelitega.

Eesti lemmikud: Octavia, Clio, Avensis

Eestlaste lemmik on JATO andmetel Škoda Octavia (info kogumise hetkel 393 autot), teisel kohal Renault Clio (340) ja kolmas Toyota Avensis (309).  Lähinaabritel on meiega võrdlemisi sarnane maitse – Soomes on esimene Octavia, teine Nissan Qashqai ja kolmas Volvo S90/V90 mudelid. Lätlaste juures troonib esikohal Nissan Qashqai, teine on Škoda Octavia ning kolmas Kia Sportage.

Huvitav anomaalia tuleb Leedust, kus kõige müüdum auto on Fiat 500, millele järgneb Nissan Qashqai ja Škoda Octavia. Fiat 500 on küll tore auto, aga antud esikoht paneb natuke kahtlema andmete kogumise metoodikas. Isegi oma kodumaal on see alles kolmandal kohal. Samas – näiteks Eesti on aastaid olnud Subaru edukaim turg maailmas osakaalu järgi uute autode müügist, seega kõik on võimalik.

Ilmselt ei üllata kedagi rootslaste esimene koht, milleks on hiinlaste Volvo S90/V90. Rumeenlastel on aga soe suhe Daciaga. Väga riigitruud on ka prantslased, kelle esikümnes on vaid 1 mitte-päris-prantsuse auto, Dacia Logan – tegelikult Renault’le kuuluv mark. Ungari müüduim auto on Suzuki Vitara ning seda ilmselt põhjusel, et Vitarat toodetakse just seal.

Ja siis norrakad, kelle lemmik on Volkswagen Golf ja teisel kohal… BMW i3.

Kõikide riikide esikolmikud ja müüginumbrid leiab siit.

Märksõnad: , , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.