Ministeerium selgitab, miks võivad taksojuhid ilma puhkamata ülipikki tööpäevi teha

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Mihkel Maripuu, Postimees / Scanpix Baltics

Hiljutise Taxify ja platvormil sõitvate juhtide konflikti valguses on läbi käinud ka väited, et osad juhid teevad äärmiselt pikkasid tööpäevi. Ministeeriumi selgitusel seadus nende juhtide tööaega kuidagi ei piiragi, kuid juhid peaksid ise tundma, millal nad on väsinud.

Taksojuhtidele, kes teevad vedaja juures tööd töölepingu alusel, kohaldub töölepingu seadus, mis määratleb lubatud tööaja ja puhkuse korralduse, seega kui keegi on töölepinguga taksofirmas tööl, siis määrab tööandja ka tööaja.

Kui aga juhid on FIEd või töötavad vedaja juures võlaõigusliku lepingu alusel, siis töölepingu nõuded ei rakendu ning juhid peavad ise vastutama oma tööaja korralduse eest, selgitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi veondus- ja liiklustalituse juhataja Sander Salmu.

Teoreetiliselt reguleerib seda liiklusseadus

Vaatamata asjaolule, et sel juhul puuduvad konkreetsed nõuded tööaja korraldusele, peab juht Salmu sõnul liikluses osalemisel siiski arvestama, et väsimus ei mõjutaks liiklusohutust.

“Liiklusseaduse kohaselt ei tohi juht muuhulgas olla sellises väsimusseisundis, mis takistab liiklusolude täpset tajumist ning kehtestatud nõuete kõrvalekaldumatut täitmist,” lausus ta.

“Liiklusohtliku terviseseisundi tuvastamiseks on liiklusjärelevalve teostajal õigus viia isik arsti juurde kontrolli. Seega on ohutuse aspekt reguleeritud läbi juhi väsimusseisundi ning võimes liikluses ohutult liigelda.”

Kuigi taksojuhtidele ja sõidujagajatele puhkekohustust pole, siis näiteks veokijuhid peavad iga kindla aja tagant tegema puhkepause.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.