Uudis

Ministrikandidaat jäi politseile vahele kiiruseületamisega

Väliskaubanduse- ja IT-minister Marti Kuusik (EKRE).Foto: Scanpix

Kandidaat IT-ministri kohale Marti Kuusik jäi lisaks alkoholitarbimise jääknähtudele politseile vahele ka Rakvere linnas kiirust ületades kihutamisega.

“4. märtsil peatas politsei Rakvere linnas 48-aastase mehe lubatud sõidukiiruse ületamise tõttu. Sõiduki kiiruseks mõõdeti 74 km/h kohas, kus lubatud kiirus on 50 km/h. Kontrollimisel tuvastati juhil ka alkoholi tarvitamise tunnused,” rääkis politsei pressiesindaja Tuuli Härson.

Politsei koostas väärteomaterjali kiiruseületamise ning mootorsõidukijuhile lubatud alkoholi piirmäära ületamise kohta.

“Kuna juht avaldas kahetsust ning oli valmis läbima mõjutusprogrammi KOJU, siis väärteomenetlus lõpetati rahatrahvi määramata. Kui seda kohustust ei täideta 10 kuu jooksul, siis võib politsei väärteomenetluse taas avada,” märkis Härson.
Marti Kuusik rääkis intervjuus ERR-ile, et EKRE juhid teavad sellest vahejuhtumist. “Jah, see ei ole midagi sellist, mis oleks kriminaalne või mind välistav,” märkis Kuusik.

Kuusik arvas, tema ja tema tegevuste tagajärgedega on tema “enda südametunnistusega kokkuleppes asjad klatitud ja mingeid olulisi ühiskonda kahjustavaid järelmeid asjal ei ole”.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses