Uudis

Mis asi on Tallinna väike ringtee ja milliseid probleeme see peaks lahendama?

Uus Reidi tee.Foto: Tallinna LV

Värske analüüsi kõige otstarbekama stsenaariumi kohaselt oleks Tallinna regiooni tulevikustsenaarium “Tallinn++ ja tramm”, mille puhul autokeskse infrastruktuuri arendamisele enam rõhku ei pandaks ning Tallinna väike ringtee jääks tulemata.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti arvates on ringtee aga vajalik. Mis asi on üldse Tallinna väike ringtee ja milliseid probleeme see aitaks lahendada?

Lennujaama radade alla tuleks tunnel

Tallinna väike ringtee ühendaks Tallinna linna ja Rae valla ning ühtlasi Tallinna erinevad osad nii, et autod ei peaks kesklinna läbima. Sellega väheneks liikluskoormus Ülemiste ristmikul, Järvevana teel ja Tammsaare teel.

Samuti on linnavalitsuse sõnul oluline juhtida Reidi tee valmimise järel sadamast tulnud raskeveokid nii Tartu kui ka Pärnu suunale. Praegusel kujul Ülemiste liiklussõlm selleks piisav enam ei ole.

Kuna projekt on alles keskkonnamõjude hindamise faasis, siis on marsruudi osas kõik veel lahtine.

Väike ringtee üks ots oleks Viljandi maantee alguses ning liiguks läbi Peetri ja Järveküla Tartu maanteeni.

Esialgse plaani kohaselt kulgeks see Viljandi maantee ja Valdeku tänava ristmikust ümber Ülemiste järve, läbides Järveküla ja Peetri asulaid.

Tartu maanteega ristumise järel peaks ringtee kulgema Tallinna lennujaama radade alt tunnelist Smuuli teeni ning raudteeviadukti järel jõudma Peterburi maanteeni.

Üks alternatiiv oleks tunnel lennuradade alt. Kui see ei õnnestu, siis tee ümber lennuvälja.

Linnavalitsuse plaani järgi muudaks see ringtee Tartu maantee linna sisenemise ohutumaks ja pakuks ka alternatiivi Tallinna linna sisenemisel suurõnnetuse korral ning võimaldades Rae valla põhjapoolsetel elanikel suunduda Tallinnasse alternatiivteid mööda.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.