Uudis

Mis on “halo” auto ja milleks Hyundai seda ehitada kavatseb?

Hyundai RN30 kontseptauto

Auto Express vahendab, et Hyundai plaanib ehitada oma N-osakonna jaoks “halo” auto, mis esindaks autotootja sportauto võimekuse tippu.

Ingliskeeles juba mõnda aega kasutuses olnud termin halo car kehtib autode kohta, mis on reeglina igapäevaselt nähtava autotootja ekslusiivne sportauto. See töötab nii automargi reklaamina, kui ka võimalusena, kus insenerid ja disainerid saavad näidata, milliseid sõidukeid nad kalli raha eest toota suudavad.

Halo autosid on mitmel populaarsel automargil, kuid nende nägemine tavaliikluses on justkui omaette sündmus. Ford GT, Lexus LFA, Honda NSX ja Nissan GT-R on mõned näited sellistest autodest.

Mudugi ei tähenda see, et iga Ford Fiesta või Honda Jazzi omanik ihaldab GT’d või NSX’i. Autoentusiastile aga toimib see, kui tõestusena, et igapäevasteks käikudeks valitud sõiduk on ühe tõeliselt ägeda automargi poolt.

Võib üsna kindel olla, et Lexuse maine tõusis nii mõnegi autohuvilise silmis, kui nad ilmutasid huilgava V10 mootoriga LFA supersportauto. Äkitselt tundus Lexuse F-sport embleem massi sulanduval IS sedaanil natuke ihaldatavam, kui varem.

Hyundai tahab näidata oma tõelisi võimeid

Hyundai on halo auto väärtusest aru saanud ja äsja alustanud N-osakond, mis toodab sportlikke variante Hyundai tavalistest autodest, saab endale eraldi halo sportauto.

Siiani kannab meie mandril Hyundai N embleemi vaid i30 N. Lähitlevikus on plaanis rohkemate tavamudelite tuunimist sportlikumaks, kuid puhtalt sportauto pakkumine oleks juba järgmine, suurem samm.

Kuigi diskussioonid, milline eraldi Hyundai N-brändile arendatud auto olema peaks, on juhid kindlad, et see on tulemas. Olgu see sportkupee või võimas sportsedaan on veel lahtine, mistõttu on vastava sõiduki tootisse jõudmine veel mitme aasta kaugusel.

Kas ja, kui palju tõstaks halo auto ehtamine Hyundai N-osakonna tähtsust autohuviliste seas näitab tulevik. Kuid arvestades esimese i30 N auto valdavalt positiivseid omadusi ja pakutavat sõidunaudingut võib üks korralik sportauto tõsta Lõuna-Korea autotootja järgmisele tasemele.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.