Uudis

Mis värvi autosid eestlased möödunud aastal enim ostsid?

Maanteeameti statistikast selgub, et möödunud aastal ostsid inimesed enim halle ja mustasid autosid, erksamate värvide seas oli kõige populaarsemaks punane.

Möödunud aastal registreeriti Eestis veidi üle 49 000 sõiduki, neist umbes pooled olid uued. Registreerimisandmed näitavad, et vaieldamatult kõige populaarsemaks autovärviks on Eestis hall. Kui liita kokku hallid, hõbedased, helehallid ja tumehallid sõidukid, siis selgub, et möödunud aastal jõudis neid autosid Eesti teedele umbes 18 000.

Teisel kohal on populaarsuse poolest must värv, neid autosid jõudis teedele 11 543. Samuti on populaarseks värviks valge, selliseid autosid jõudis Eestisse 6051, punaseid aga 3426.

Kui vaadata vaid uusi autosid, siis on edetabel samasugune, vaid selle erinevusega, et kui kõikide sõidukite ülevaates on populaarsuselt viiendaks värviks sinine, siis uute autode puhul on selleks pruun.

Keskmine auto Eesti teedel

Lisaks värvusele jagab maanteeamet aga ka infot keretüübi, mootori ja päritolumaa kohta. Pannes kokku kõik andmed, selgub, et statistiliselt jõudis Eestisse möödunud aastal kõige rohkem kasutatud halli värvi universaalkere ja diiselmootoriga Eestist ostetud autosid.

Huvitavaid noppeid

Statistikast selgub eestlaste autoeelistuste kohta aga veel palju huvitavat:

  • Peamiseks välisriigiks, kust autosid tuuakse, on Saksamaa.
  • Eestisse jõudis möödunud aastal 10 limusiini, aga ükski neist pole uus.
  • Hübriidautosid jõudis Eestisse 1451.
  • Möödunud aastal jõudis Eestisse 2 roosat autot.
  • Eestisse on üks auto toodud ka Hiinast.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.