Uudis

Mis võib reisil autot rentides valesti minna ja kuidas seda vältida?

Reisil auto rentimine on kahtlemata tore võimalus. Sa ei ole lukustatud oma hotelli lähedusse ja ei pea arvestama ühistranspordi graafikutega. Võiks isegi öelda, et see on nagu ühe reisi sisse kahe reisi panemine. Peale uue ja põneva sihtkoha saad avastada ka üht uut ja põnevat neljarattalist sõpra.

Kui ainult selle autorendiga nii palju jama ei oleks! Uber on teinud taksosõitmise mugavaks. Booking.com ja Airbnb garanteerivad sulle ülilühikese etteteatamisega öömaja sisuliselt kõikjal planeedil. Telefoniäpist saab hetkega lennupileti. Reisimine on 21. sajandis – ainult see autorent tundub olevat üks tõeline piin, milles on nii palju võimalusi, millega võid põruda.

Kindlasti on Eestis inimesi, kes on rohkem reisinud ja rohkematel kontinentidel auto juhtinud, kuid olen paaril korral oma vitsad kätte saanud.

Olen vaielnud autorentijaga alusetute kahjude pärast, olen välismaal autoavarii põhjustanud, olen enese teadmata trahve saanud. Olen lennuga hilinenud nii, et autorendibüroo pani just uksed kinni ja jäime reisiseltskonnaga võõras linnas keset ööd tühja lennujaama. Olen üksi võõras riigis seigelnud ja agressiivses liikluses ellu jäänud.

Mis valesti võib minna, see ka läheb

Ükskord broneerisin ühes lennujaamas rendiauto, sain selle kätte ja siis jooksis minu juurde konkureeriva rendifirma müügimees mingite paberitega ja näitas, et minu nimele oli ka tema büroos renditud auto. Hämmastava olukorra, kus mind sunniti topelt rendiauto kinni maksma, oli põhjustanud kellegi näpuviga.

Tahaksin loota, et võimalikult paljud inimesed saaksid muretult reisida, väldiksid teiste tehtud vigu ja ei peaks kogu elamuse eest rohkem maksma, kui nad ise nõus on. Seepärast koostasime Geeniuse autoportaali ülevaate meie toimetuse, teiste reisijate ja Eesti reisifirmade soovitustest reisil auto rentimiseks.

Püüame anda soovitusi, mis sobiksid kõigile reisijatele. Kindlasti on mõne riigi, piirkonna või reisitegevuse jaoks paslikud täiendavad soovitused.

Kui teil on veel häid soovitusi, kirjutage auto@geenius.ee.

1. Enne reisile minekut: kuidas rendiautot valida

2. Rendiauto kõige keerulisem teema: kindlustus, millega sind püütakse tüssata

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.