Uudis

Mobiilsed kiiruskaamerad tegid trahve prognoositust tunduvalt vähem

Mobiilne kiiruskaamera.Foto: Scanpix

Politsei ei täitnud eelmise aasta prognoosi, mille kohaselt oleks 2019. aastal pidanud mobiilsete kiiruskaamerate poolt vormistatud trahvide kogusumma olema ligikaudu 1,5 miljonit eurot.

Prognoositu asemel väljastasid mobiilsed kaamerad trahve ligikaudu 600 000 euro eest. Eeldatavasti võib põhjust otsida sellest, et kaamerate kasutuselevõtt lükati korduvalt edasi ning esialgu soovitud märtsi asemel hakkasid kaamerad kiirust mõõtma alles juulist.

Kokku tegid kaamerad trahve kolme miljoni euro eest

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) liiklusmenetlusteenistuse vanema Toomas Kaarepere sõnul määrati möödunud aastal hoiatustrahve suurusjärgus kolm miljonit eurot, millest ligemale 20% ehk ligikaudu 600 000 eurot moodustasid mobiilsete kaamerate trahvid.

Fooritule rikkumiste eest määrati trahve aga ligikaudu 60 000 euro ulatuses ehk statsionaarsete kiiruskaamerate trahvide kogusumma jäi ligikaudu 2,3 miljonit euro kanti. Kokku saatis politsei eelmisel aastal välja 139 279 trahviteadet, mis puudutasid foori- ja kiiruskaamerate poolt fikseeritud rikkumisi.

“See on 26 159 hoiatustrahvi võrra rohkem kui 2018. aastal. Võrreldes varasemate aastatega on koostatud trahviteadete arv suurenenud, kuid eelkõige on see tingitud mobiilsete kiiruskaamerate kasutuselevõtust. Esimesed mobiilsed kiiruskaamerad alustasid tööd juulis ning nende poolt tuvastati poole aastaga 22 203 rikkumist,” ütles Kaarepere.

Keskmiselt ületatud kiirust alla 10km/h. Mais Tallinna Kristiine ristmikul tööd alustanud foorikaamerad tuvastasid üle 6300 rikkumise, millest üle 1500 olid keelava fooritule rikkumised.

Valdavalt fikseeritakse rikkumised kohtades, kus lubatud suurimaks sõidukiiruseks on vastavalt 50 km/h või 70 km/h. Enamik hoiatustrahvidest on summas 9-18 eurot.

Kokku on praegu kasutusel 68 mõõtekabiini (millest neljas – Puhu, Kiia, Libatse ja Rannu mõõdetakse kiirust mõlemas suunas) ning 8 mobiilset kiiruskaamerat.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.