Mobiilsete kiiruskaamerate tulek lükkub taaskord edasi

Foto: PPA

Tänavu veebruaris ütles politsei- ja piirivalveameti (PPA) põhja prefektuuri prefekt Kristian Jaani, et 2019. aastal ei suurenda liikluses inimjõulist järelvalvet, kuid märtsist tulevad Eestis kasutusele mobiilsed kiiruskaamerad.

Esialgu väljaöeldud aeg lükati märtsis edasi ning uueks ajaks öelgi kevade lõpp või suve algus. Kõige värskema informatsiooni kohaselt võetakse aga kaamerad kasutusele juulis.

PPA juhtivkorrakaitseametniku Sirle Loigo sõnul oodatakse lõplikuks kasutuselevõtuks vastava määruse kinnitust ning eeldatavasti võiksid kaamerad oma tööd alustada juulis.

“Praegu käib mobiilsete liikluskaamerate testperiood, tegeleme ametnike väljaõppega, õpime seadmeid kasutama ja testime andmete liikumisi andmekogusse. Mobiilseid kiiruskaameraid hakatakse kasutama üle eesti eelkõige kohtades, kus juhtub õnnetusi ning kus muidu sõidukite peatamine pole turvaline,” ütles Loigi.

Juhtivkorrakaitseametniku kinnitusel peaksid liiklejad arvestama siiski sellega, et mobiilseid kaameraid võib kohata kõikjal.

PPA võtab kasutusele kokku kaheksa mobiilset kiiruskaamerat, mille põhjal on siseministeerium prognoosinud, et sel aastal väljastavad kaamerad trahve ligi 1,5 miljoni euro eest. Siseministeerium tuli oma arvutuskäiguga välja jaanuaris, praegu ei ole teada, kas ministeerium arvestas, et kaamerad alustavad tööd esialgu väljalubatud ajal või hiljem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.