Uudis

Mootorrattur: Just selliste hetkede pärast ma tsikliga sõidangi

Mootorrattaga sõitmine peab meeldima, see on peamine eeldus tsikli soetamiseks. Praktiliseks liiklusvahendiks või “igaks juhuks” pole mõtet raha ja aega kulutada. Tsiklisõit on nauding.

Aga alati on mõned hetked ja asjad, mis jäävad eriti meelde. Midagi, mis muudab tühiseks kõik need hetked, kui on külm, vastik või praktilised vajadused ei võimalda tsikliga sõita.

Tervitamine

Minu suurim ja positiivseim üllatus oli see, et mootorratturid lehvitavad teineteisele. Esimestel õppesõitudel linnas lehvitasid mulle mitmed tsiklijuhid ja esimene mõte oli, et õppesõidu õpetajat tuntakse. Siis aga sosistas juhendaja, et lehvita ikka vastu ka, nii käibki. Nagu pere ja sõpruskond.

Esimene praam

Suvel on lausa kriminaalne Saaremaalt varem ära tulla. Seega on võimalus tulla esmaspäeva hommikul esimese praamiga, et ka kenasti tööle jõuaks.

Sellest on saanud minu jaoks üks oodatumaid sõite kaherattalise seljas. Väikese väina tamm on kaetud uduga, teen visiiri lahti ja külm, niiske udu pühib viimase unetolmu silmist. Päike juba tõuseb ning terve taevas on roosa. Ainukesed hingelised tihtipeale on mõned metsloomad teeääres.

Praami peal kiire kohvi ja juba on aeg edasi minna. Teel Virtsust Ristini kohtan jällegi vaid metsloomi. Tallinnasse jõudes on linn ärkamas ning varajane tööpäev võib alata.    

Öine Tallinn

Öises Tallinnas sõitmises köidab mind see äärmuslik erinevus. Päevane Tallinn on täis inimesi, autosi ja busse. Öine Tallinn on rahulik ja tühi. Tänavavalgustus huugab, Piritalt tulles on Tallinna siluett eriti silmapaistev. Paljud foorid ei tööta ning sõit on palju palju sujuvam ja mõnusam. Saad keskenduda puhtalt sõitmise nautimisel ja selle vabadusele.

Norra

Norra mägiteed, tunnelid, joad ja muinasjutulised külad mägede vahel andsid esimeseks motomatkaks kustumatu elamuse. Sihtpunkt oli Trolltunga. Sinna jõudmiseks läbisime kaaslasega lumiseid mägiteid, sõitsime lambakarja taga ning veetsime telgis mitmeid jahedaid öid.

Trolltunga ehk trolli keel. Foto: Steinar Talmoen, Wikipedia

Samblakatusega majad mägede vahel on justkui midagi, mille kohta loeme trolle täis muinasjuttudest. Kindlasti käige Norras tsiklimatkal.

Tüdrukute õhtu paraad

Olen osalenud mõnel tüdrukute õhtu sõidul, kus organisaator eeldab, et kohale tuleb ehk 10 tsiklit. Kõigile üllatuseks tuleb kokku pea 50 tsiklit. Tüdrukute õhtu sõidust saab paraad. Ka autojuhid mõistsid, et miskit on toimumas ning enamasti lubasid kenasti grupil koos püsida.

Mis on sinu erilised kohad või hetked, mis mootorrattasõidu elamuseks muudavad?

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.