Uudis

Mootorrattur kihutas politsei eest ära kiirusega 245 km/h, aga saadi ikkagi kätte

Foto: Põhja prefektuur

Põhja prefektuur andis teada, et 30. mail kella 22:38 paiku märgati Tallinna-Tartu maanteel Tartu suunas liikumas mootorratast, mille kiiruseks mõõdeti lubatud 110 km/h alas 148 km/h. Märgates politseinikke, pidurdas mootorrattur kiiruse maha, kuid möödus neist peatumata. Välijuht reageeris kiirelt ning järgnes kiiruseületajale politsei mootorrattal.

Samas piirkonnas paiknenud Ida-Harju politseijaoskonna patrull fikseeris vastutusest kõrvale hiilida püüdva mootorratturi kiiruseks minut hiljem juba 245 km/h. Kuna motopolitseinik omas kiiruseületajaga pidevat silmsidet, ei läinud väga kaua aega kui kõrvalteele keeranud mootorrattur kätte saadi.

Täna andis 36-aastane meesterahvas oma tegudest aru Harju Maakohtus. Esialgu oma rikkumist eitanud mootorrattur tunnistas kohtus oma süüd enamohtliku väärteo toimepanemises ning kahetses juhtunut.

Harju Maakohtu otsusega karistati mootorratturit kohesele kandmisel kuuluva 15 päevase arestiga ning lisakaristusena võttis kohus juhtimisõiguse ära 10 kuuks. Vaatamata sellele, et maakohtu otsus jõustub 7 päeva pärast, tuleb isikul asuda aresti kandma koheselt.

Kiirusega 245 km/h liikuva mootorratta peatumisteekond on üle 330 meetri. Ainuüksi reageerimisteekond on ka hea reaktsiooni puhul umbes 70 meetrit. Lubatud kiirusega liikuvad kaasliiklejad ei oska oma manöövreid tehes liiklusseaduse nõudeid nii olulisel määral rikkuva “raketiga” arvestada ja tulemuseks võivad olla väga traagilised tagajärjed, seda nii rikkujale endale kui ka kaasliiklejatele, kirjutatakse Põhja prefektuuri Facebooki lehel.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.