Uudis

Mupo eilsel reidil tehti ohtralt selgitustööd ja hoiatustrahve

MuPo ametnikud reidil.Foto: MuPo

Eile õhtul kella kuuest kuni üheksani toimunud reidil kontrollisid mupo inspektorid linna erinevates piirkondades haljasaladel parkimist. Kokku tehti 91 hoiatustrahvi, 23 kirjalikku hoiatust ja 30 suulist selgitustööd.

Kõige rohkem haljasaladel parkijaid oli Mustamäel ja Õismäel, kus tehti palju suulist selgitustööd ning anti inimestele infot, millised on võimalused parkimiskorralduse parandamiseks.

“Võtmesõnaks on koostöö linnaosa valitsusega, kes oskab kõige paremini nõu anda, kuidas edasi käituda. Selleks peab korteriühistu pöörduma avaldusega linnaosa poole ja koos saab leida sobivaima lahenduse,” ütles munitsipaalpolitsei ameti juhataja Aivar Toompere, kes ise oli väljas Mustamäe piirkonnas.

Positiivse üllatuse valmistas mupo inspektoritele Lasnamäe piirkond, kust igapäevaselt laekub kõige rohkem kaebusi valesti parkimise kohta.

“Sinna saatsime lausa kaks patrullekipaaži, aga tõesti – haljasalal parkimisi, mida pidada hoiatustrahvi vääriliseks, oli vaid üheksa. Suulist selgitustööd tuli teha 18 korral ja kirjalikke hoiatust klaasipuhastaja vahele jäeti neli,” ütles Toompere.

“Seevastu Mustamäel ja Õismäel oli olukord lausa katastroofiline. Parkimismajad on tühjad ja majaesised isetekkelisi parklaid täis – enamus neist loomulikult tänaseks juba põhjalikult rikutud haljasaladel.”

Haljasaladel parkimine jääb ka järgmisel nädalal mupo patrullide prioriteediks. Välistatud ei ole eilsega sarnaste reidide korraldamine. Mupo tuletab veel kord meelde – linnas on haljasaladel parkimine keelatud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.