Uudis

Mupo käis koos politseiga eile Tallinnas autodesse piilumas

Eile õhtul, kell 16:30-19:30 osales kümme mupo inspektorit politsei reidil „Piilume autodesse“, mille eesmärk oli juhtida inimeste tähelepanu varguste ennetamisele läbi oma tegevuse.

Reidi initsiaator oli Lääne-Harju politseijaoskond, kes kaasas reidile nii mupo inspektorid kui ka abipolitseinikud. Koos kontrolliti Mustamäe, Kristiine, Haabersti ja Nõmme piirkonnas sõidukeid ja nendes nähtavale kohale jäetud esemeid.

“Inimeste kiituseks tuleb öelda, et palju hinnalisi esemeid me autodest ei leidnud,“”ütles mupo poolne reidi juht Triin Uudeväli.

Kontrolliti üle 1000 auto

“Meie grupp oli konkreetselt Mustamäel, Sõpruse puiestee ja Sütiste tee vahelisetel õuealadel. Autosid kontrollisime kindlasti üle tuhande ja leidsime kolme tunni jooksul kaks käekotti, ühe arvuti, kasti džinni ja sigarette ning ühest välisriigi numbrimärgiga autost hinnalise komplekti kalavarustust ja grillahju. Loodame, et sellised aktsioonid teevad inimesed tähelepanelikumaks ja ettevaatlikumaks“.

„Autodesse piilumine“ kohalike elanike seas tugeva resonantsi: „Päris palju avati aknaid ja päriti, mida me otsime. Osad inimesed olid ärevuses, et äkki on auto valesti parkinud. Selgitasime, miks ja mida me teeme ning saime rõõmustavalt palju tunnustussõnu.”

Uudevälja sõnul jätkaks nad koostöös politseiga samalaadseid kontrollkäike. Iga selline koostöö aktsioon annab mõlemale poolele lisaks kogemusi ja võimaldab juhtida inimeste tähelepanu probleemile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.