Uudis

Mupo: kõige rohkem takistatakse tänavakoristust Põhja-Tallinnas ja magalarajoonides

Vaatepilt koristuspäeva hommikul. Foto: Mupo

Igakevadine tänavate puhastus on käima läinud ja tagasi on ka vanad probleemid – hoolimata märkidest, ei liiguta autoomanikud õigel päeval oma sõidukeid minema ja tänavapuhastamine on takistatud.

Uurisime mupolt, kas ja kuidas on olukord käesoleval aastal, kui paljud inimesed on kodus või üldse linnast lahkunud? Vastab mupo avalike suhete spetsialist Meeli Hunt:

“Meie korrapidajatele tuleb sellekohaseid kõnesid igal hommikul. Võimalusel otsib korrapidaja üles auto omaniku ja küsib, kas on võimalik ümber parkida. Päris tihti juhtub aga nii, et omanik on auto ära parkinud, kuid ise viibib hoopis maal või kuskil, kust ei saa koheselt oma autot ümber parkida. Kui omanikku kätte saada ei õnnestu, siis jääbki see osa koristamata.

Probleemseimad on Põhja-Tallinn ja magalarajoonid

Suuremad probleemid on Põhja-Tallinnas ja magalarajoonides ning kõige rahulikum on Nõmmel ja Pirital. Nõmmel on esimene suurem koristusring tehtud 13. aprillil ja ühtegi signaali, et pargitud autode pärast midagi tegemata jäi, ei tulnud. Sama Pirital.

Põhja-Tallinnas oli täna (22. aprill, toim) koristus planeeritud Roo ja Sügise tänaval. Juba mitu päeva tagasi paigutati sinna parkimist keelavad liikluskorraldusvahendid, aga hommikul kohale tulnud koristusauto ei saanud töid teostada, sest tänavad olid parkivaid sõidukeid täis. Mupo piirkonnatöö inspektorid käisid kohal ja leidsid 20 valesti parkinud sõidukit.

Ainult üks põhjusega parkija

Trahvima omanikke ei hakatud, sest eesmärk oli saada koristustööd tehtud. Nii tuli inspektoritel ükshaaval sõidukite omanikud registrist üles otsida ja läbi helistada.

Kusjuures kõik olid kohalikud elanikud ja kõik olid koristustöödest ning märkidest teadlikud.

Tänavale jäi vaid üks auto ja selle omanikul oli mõjuv põhjus, miks ei saa autot ümber parkida. Nimelt oli autoomanik –eakas meesterahvas äsja koroonaviiruse tõttu surnud ning pärija ei julgenud autot veel kasutada.

Praeguseks on koristusauto uuesti tagasi palutud ja koristustööd peaksid lõpusirgel olema.

Ilmselt peaks töökorraldust muutma

Üldjuhul ei ole puhastustööde tegijatel aega pikemalt parkimisteemaga tegeleda – kus autod töid segavad, sealt jääb sel korral koristamata. Aga neid koristusringe tehakse kevadel linnas mitu korda ja loodetavasti järgmisel korral saab ka varem koristamata jäänud koht puhtaks.

Võib-olla oleks abiks see, kui koristusauto tuleks koristama mitte enne kella 7-t hommikul , vaid hiljem, kui paljud autod ära sõitnud, kes tööle, kes maale. Ilmselt on autode suurem igapäevane kontsentratsioon tingitud ka sellest, et paljud inimesed on eriolukorra tõttu kodukontorites.”

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.