Uudis

Mupo: sel aastal on tänavatelt õnnestunud eemaldada 576 romusõidukit

BMW teisaldamine Puhangu tänaval. Foto: Mupo

Tallinna munitsipaalpolitsei piirkonnainspektorid on sellel aastal võtnud üheks oma prioriteediks linnatänavatel hinnalist parkimisruumi ära võtvad romud ja uinuvad sõidukid. Lisaks on kasuta seisvad autod takistuseks tänavakoristusel.

Enamik neist on omanikud ise ära viinud. Mupo sõnul on tänase päeva seisuga on inspektorite sekkumise ja selgitustöö abil omanike poolt tänavapildist eemaldatud kokku 576 sõidukit.

“Linnamäe teel asuvasse romuparklasse oleme hoiule võtnud 21 sõidukit, käitlejale utiliseerimiseks oleme ise üle andnud 64 sõidukit ja töös on hetkel ligi 250 sõiduki menetlemine,” ütles mupo menetluse ja piirkonnatöö osakonna juhataja Triin Uudeväli.

Enim probleeme romudega on magalate piirkondades Õismäel, Mustamäel, Lasnamäel ja Põhja Tallinnas, kõige vähem romusid kohtab aga kesklinnas.

“Eeldatavasti võib selle põhjuseks olla asjaolu, et Kesklinnas on tasuline parkimine. On päris palju juhtumeid, kus sõidukil puuduvad numbrimärgid või tal on välisriigi numbrid, mis oluliselt raskendab omanike kättesaamist. Enamasti on siiski tegemist nö „uinuva sõidukiga“, mitte romuga, kuid siiski üritavad inspektorid omanikuga ühendust saada ja paluda tal sõiduk ära viia,” lisas Uudeväli.

Uudevälja sõnul on jõude seisvad või hüljatud sõidukid potentsiaalsed ohu allikad. On olnud juhuseid, kus neid pannakse põlema ja selle tõttu on saanud ja võib ka tulevikus saada kannatada teiste isikute vara.

Möödunud, 2019. aastal, eemaldati linnapildist 346 uinuvat ja romusõidukit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.