Uudis

Purustati Ameerika kurikuulus “Cannonball” rekord ja keskmiseks kiiruseks saavutati 165 km/h

Kuvatõmmis: YouTube, VINwiki

Ameerika Ühendriikide idarannikult läänerannikule kihutamised on käinud juba 1930ndatest, kui 1933. aastal püstitati esimene “Cannonball” nimeline rekord 53,5 tunniga.

Nüüdseks on autod muidugi palju kiiremad ja siiani oli kiireim aeg 28 tundi ja 50 minutit, mis tehti 2013. aastal Ed Boliani poolt.

Äsja parandati Boliani rekordit enam kui ühe tunniga. Uus tippmark on 27 tundi ja 25 minutit. Distantsiks oli 2825 miili ehk 4546 km Red Ball parkimismajast Manhattani idaosas, New Yorgis Portofino hotellini Redondo rannas Los Angeleses.
See tähendab, et rekordilise kihutamise keskmine kiirus oli 103 miili tunnis ehk 165,76 km/h. Igaksjuhuks rõhutaks veel üle, et tegemist on KESKMISE kiirusega. Selle arvutamiseks kaastakse ka tankimispeatused, mida oli neli ja kestsid kokku 22 minutit.
Kuvatõmmis: YouTube, VINwiki

Rekordi püstitamiseks olid autos Arne Toman, Doug Tabutt ja spotter Berkeley Chadwick.

Muidugi on vaja ka vastavat ettevalmistust ja varustust sellise rekordi saavutamiseks. Auto, millega rekord püstitati, oli Mercedes-Benz E63 AMG sedaan. Sportsedaani mootorile oli lisatud ka tuuningpakett, mis tõstis võimsuse 700 hobujõuni.

Välimuselt kaeti kõik süsinikkiust detailid metallikhõbedase kleepsuga, et Mercedes-Benzi sedaan näeks võimalikult tavaline välja. Ka tagatuled kaeti osaliselt sama värvi kleepsuga, et saavutada tagasihoidlikum välimus.

Suurendatud kütusepaak vähendas pagasniku ruumi. Kuvatõmmis: YouTube, VINwiki

Et vähendada kütusepeatusi, oli E63 AMG mudelile lisatud ka eraldi selleks sõiduks ehitatud kütusepaak, mis mahutas 170 liitrit bensiini.

Muidugi oli autosse lisatud ka palju elektroonikat, et seadusesilmi vältida. Erinevad politseiradari detektorid, segajad ja ka seadeldis võimalike politsei õhuüksuste tabamiseks.

Kuvatõmmis: YouTube, VINwiki

Lisaks kaasati teekonnale 18 silmapaari, kes sõitsid eraldi autodega läbi eesolevaid teejuppe. Seda muidugi, et ennetada võimalikke liiklusseisakuid ja kokkusaamisi politseipatrullidega.

Üks värsketest rekordiomanikkest ütles Road & Track intervjuus: “Ma ei tahtnud parandada olemasolevat rekordit mõne minutiga. Ma ei tahtnud, et keegi seda isegi üritaks uuesti üle sõita, sest ma ei soovinud kõike seda jälle ette võtta.”

Kuula ja vaata, mida arvavad rekordi püstitajad oma saavutusest ise allolevast videost:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.