Uudis

Müüa Audi: 10 aastat vana, hall metallik, diisel ja muidugi automaatkastiga

Fotod: Artandrevs.com

Kui pealkiri võiks veel petta, siis pilt kindlasti mitte. Müüki on tulnud üliekslusiivne 2011. aasta Audi R18 TDI Ultra Le Mans LMP1-klassi prototüüp võdusõiduauto.

Tänapäeva tippautospordi tehasemeeskonna sõidukit naljalt erakätesse ei satu. Tihtipeale müüakse kere ilma mootori ja käigukastita, kuid täisfunktsionaalset autot, nagu see tehasest tuli, niisama juba osta ei saa.

Kuid nüüd on see ainulaadne võimalus, sest see 2011. aasta Audi R18 TDI Ultra on Le Mans’i prototüüpide seas tõeline tippklass.

Vahemikus 2000-2014 võitis Audi kõik peale kahe Le Mans’i sõidu. Kui see pole ühe kestvussõidu domineerimine, siis ma ei tea, mis on.

2011. aastal tutvustas Audi uut LMP1-klassi sõidukit: R18 TDI. Järgmisel aastal arendati seda pisut edasi R18 TDI Ultra ja hübriidi R18 e-tron quattro mudelitega.

Üks R18 TDI Ultra mudelitest ongi müüki jõudnud. Tegemist on ainukese R18 TDI masinaga, mis on erakätes, kuid samas täielikult funktsioneeriv. Kõik ülejäänud Audi R18-ned, mis sattusid erakätesse, ei olnud sõitvad autod.

Sõiduk kannab kerenumbrit 100. Audi kasutas autot valdavalt testimiseks ja FIA homologatsiooni saavutamiseks. Pärast seda oli müügis olev masin Audi varuauto.

Aastal 2013. ehitati auto ümber, et see näeks välja nagu uuem R18 e-tron quattro hübriid, kuid seda vaid kosmeetiliselt. Vaid kolm aastat tagasi taastas Audi Sport meeskond antud sõiduki originaalsesse tehnilisse seisukorda, nagu see 2011. aastal oli.

Mootriks on 3,7-liitrine V6 TDI diiselmootor, mis pole pärast taastamist kilomeetritki sõitnud. Mootori juhtaju on originaal ja kuulutuses on märgitud, et mootori eluiga on eeldatavasti 10 000 km ja käigukastil hoopis 7000 km.

2011. aasta Audi R18 TDI Ultra on müügis Art & Revs lehel ja muidugi pole hinda märgitud. Kui arvad, et suudad auto endale soetada, pead hinda uurima müüjalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.