Uudis

Müügil on Pablo Escobari Porsche 911 ja päris mitme miljoni euroga

Tegu on kirju ajalooga autoga, mille valmistas võidusõiduks Ameerikas ette Roger Penske ja millega võistles enne kurikuulsa narkobossi kätte jõudmist Emerson Fittipaldi.

1974. aastal valminud auto täpseks nimeks on Porsche 911 Carrera 3.0 RSR IROC (IROC: International Race of Champions) ning selliseid tehti kokku ainult 15.

Escobari omanduses oli kollane Porsche alates 1970. aastate lõpust ning väidetavalt osales ta sellega ka kohalikel võidusõitudel. Küsitav hind võib küll pöörane tunduda: 2,2 miljonit dollarit ehk umbes 1,9 miljonit eurot, aga pole tegelikkuses sugugi üle paisutatud. Ühe sama sarja auto müüs viimati veelgi kõrgema hinnaga maha koomik Jerry Seinfeld, saades selle eest 2,31 miljonit dollarit ehk u 1,97 miljonit eurot.

Escobari auto on täielikult restaureeritud ja võistlusvalmis ning müüja kinnitusel pole selle ajaloos ühtegi nö musta plekki: kõik on teada algusest kuni tänase päevani välja ning kaasa saab põhjaliku dokumentatsiooni. Porsche kuulutust ja rohket lsiainfot näeb siit: https://www.dupontregistry.com/autos/listing/1973/porsche/911–rsr/2420800

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.