Uudis

Müüki pandi haruldane 16-silindriline Cizeta, mis ehitati Brunei sultanile

Cizeta on üks 1990ndate headest ideedest, mis kahjuks kauaks ellu ei jäänud. Ja neile kes kulmu kergitasid, siis16-silindriline superauto on ideena alati hea, lihtsalt mitte äriideena.

Konkreetne Cizeta V16T ehitati Brunei sultanile ning tagasihoidlikkus polnud ilmselt esmane nõudmine. Vähemalt seda silmipimestavat sinist sisu vaadates. Seesama auto oli väljas ka 1993. aasta Genfi autonäitusel.

V16 mootor, mahtu 6,0 liitrit ja võimsust 540 hobujõudu. Keegi polnud varem sportautosse sellist mootorit üritanud panna. Cadillacil oli ka kunagi V16 mootor, aga see asus auto pikas ninas ning ei eeldanud sportlikku lähenemist.

Cizeta mootor asub taga ja auto suhtes risti ning käigukast auto keskteljega samas suunas, mis moodustas T tähe. Sellest ka V16T nimi.

Ettevõtte asutaja Zampolli kaasas Lamborghinis töötanud Gandini ning räägitakse, et Cizetast tegi Gandini auto, mida ta tegelikult tahtis teha Lamborghini Diabloga. Viimase puhul hullus ei läinud läbi, sest Chrysler võttis Lamborghini 1987. aastal üle.

Oli kuidas oli, auto sai valmis ja sealt edasi läks kõik halvasti. Välised tegurid nagu näiteks, et auto polnud Ameerikas tänavakõlbulik, siis tuli Jaapanis börsikrahh, lisaks erimeelsused inimeste vahel, võimetus piisavalt kiiresti autosid toota ja kõik muu. Väga huvitav ülevaade on SIIN.

Neid autosid on toodetud umbes 20, seega kahtlemata on tegemist üliharuldase ja erilise autoga. Lisaks on see konkreetne auto sõitnud vähem kui 1000 km. Hind on 610 000 eurot. Ei tundugi nii palju…

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.