Uudis

Müüki pandi kõige esimene Dodge Viper, millel on ka väga kuulus omanik

Dodge Viper RT/10.Fotod: Bonhams

Kes käis vaatamas filmi “Le Mans ’66”, nägi seal ka tegelast nimega Lee Iacocca. Toona Fordi alluvuses töötanud Iacocca oli üks autotööstuse kuulsatest nimedest. Fordist siirdus ta Chrysler Corporationisse, mida juhtis kuni pensionile minekuni ning oli ettevõttega seotud ka hiljem. Tema on muuhulgas “süüdi” nii Ford Mustangi loomises kui ka müügihiti Chrysler Voyager turule toomises.

1992. aastal näidati rahvale Dodge Viperit, mille esitlusel oli Lee Iacocca öelnud tollasele tootearenduse juhile Bob Lutzile, et “ehita see pagana auto valmis!”. Ja valmis see ehitati.

Dodge Viper ei ole auto nõrganärvilistele ega amatööridele. Esimese põlvkonna autod tulid ilma igasuguste juhiabideta, seal hulgas ka ABS pidurid. Kapoti all oli samas 8-liitrine V10 mootor, mida aitasid arendada Lamborghini insenerid. Mootor andis 406 hobujõudu ja 630 Nm pöördemomenti, käigukastiks 6-käiguline manuaal.

Tegemist oli igas mõttes askeetliku muskelautoga, kus esimestel autodel polnud isegi konditsioneeri. Auto tühimassiks oli seetõttu 1490 kilo ning 0-100 km/h kiirendas Viper natuke rohkem kui nelja sekundiga.

Kõigele lisaks muidugi ka auto disaini, mis on tõeline hunt hundinahas, kus mõlemad on lisaks veel steroidipurgi kallal maiustamas käinud. Ja nüüd on Bonhamsi oksjonile tulemas kõige esimene seeriatootmise Viper RT/10 numbriga #001, auto omanikuks on eelmisel aastal meie seast lahkunud Lee Iacocca isiklikult.

Auto avalikustamisest on veel üks lugu. Laval ütles Lee Iacocca, et kui nad Carroll Shelbyga ehitasid Cobra, siis Shelby võttis endale esimese tootmisauto ja pakkus Iacoccale teist. Viimane aga loobus, öeldes, et see auto pole nii hea.

“Ma ei tee sama viga teist korda. See konkreetne Viper siin on minu!”

Ja nii jäigi. Nüüd on see auto oksjonile minemas ning eeldatav hind on kõigest 100 000 euro ringis. Ideaalses seisukorras ja sellise ajalooga Viperi eest tundub see väga odav.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.