Uudis

Müüki pandi üks kolmest Bugatti EB 112 supersedaanist

Fotod: Schaltkulisse

Bugatti tootis 1980ndate lõpus ja 1990ndatel ühte mudelit, milleks oli EB 110. Nüüdseks kultusstaatuse saavutanud masina kõrval olid Prantsusmaa autotootjal plaanid ka supersedaaniks EB 112. Kahjuks aga jõudis ettevõtte enne pankrotti minna, kui sedaani tootmine algas.

Teadaolevalt jõudis siis itaallase Romano Artioli omanduses olev Bugatti ehitada vaid kolm prototüüpsõidukit EB112’st. Nüüd on nendest järjekorras teine masin jõudnud vabaturule.

Saksamaal ekslusiivsete ja klassikaliste sportautodega äritsev Schaltkulisse müüb seda ekslusiivset supersedaani ja nagu Bugattide puhul ikka on auto kõike muud, kui tavaline.

EB 112 oli inspireeritud Bugatti varasematest mudelitest, ennekõike Type-57 SC tuntud autod läbiv “selgroog”, mis poolitab tagaakna. Kapoti all peitub aga 456-hobujõuline, 6-liitrine V-12 mootor, mis suudab kiirendada sedaani seisust sajani vaid 4,3 sekundiga ja kihutada 300 km/h tippkiiruseni.

Kuigi jõudluse numbrid ei tundu tänapäeva osas midagi liiga erilist, siis 1990ndate alguses oli tegemist väga kiire sedaaniga. Tolleaegse Bugatti omaniku Artioli sõnul oli EB 112’ga lõbusam ja parem sõita, kui EB 110 superautoga. Kuna ehitus piirdus vaid kolme prototüübiga, ei ole palju inimesi, kes seda kinnitada suudaks.

Kolm EB 112 prototüüpi said kerenumbrid 39001, 39002 ja 39003. Müügis oleva sõiduki (39002) ehitust alustati küll Bugatti enda tehases, kuid pärast pankrotti lõpetati Monaco Racing Team poolt. Valmis sedaan toimetati Šveitsi Bugatti maaletooja esindusse.

Müügis olev EB 112 läbisõit on 3900 km ja on täielikult töökorras. Selgelt on tegemist ühe väga ekslusiivse Bugattiga ning lisaboonuseks on väidetavalt autol olnud siiani vaid üks omanik.

Muidugi pole Schaltkulisse maininud, kui palju EB 112 maksta võiks. Kuid arvestades uute, tootmises olevate Bugattide hinda, siis odavalt seda supersedaani kätte ei saa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.