Uudis

Müüki pannakse Bondi filmis kasutatud Land Rover Defender

Fotod: Silverstone oksjonileht

Filmis “Spectre” kasutatud eriline Defender tuleb oksjonile 23. mail Silverstone’is.

24. Bondi filmis kasutati kokku kümme Defenderit, millest seitse elas filmi üle. Tegemist ei ole muidugi tavaliste tehase mudelitega vaid võimsate maastikuautode ehitamisega tuntuks saanud Bowleri poolt modifitseeritud Defender 110 versioonidega.

Lisaks 37″ rehvidele ning muudele visuaalsetele aspektidele, on auto võimsust tõstetud, lisatud ka hüdrauliline käsipidur ning Recaro istmed. Vedrustust on tugevdatud ning autosse ehitatud ka turvapuur.

Autosid kasutati maantee stseenides ja lumel toimunud tagajamistes. See konkreetne Defender osales lumestseenis ning filmimisel kasutati seda vaid üldistes sõidukaadrites, seega auto ei saanud võtetel kannatada.

Läbisõit on alla 1000 kilomeetri ning autoga tuleb kaasa palju filmivõtetega seotud kraami – võttepäevade plaanid, filmis kasutatud registreerimismärgid, samuti kogu Land Roveri ja Bowleri vaheline kirjavahetus auto ehitamise kohta.

Üks samas filmis kasutatud sarnane Defender müüdi 2018. aastal enam kui 400 000 euro eest. Praeguse hinnaootus oksjonil on 230 000 kuni 270 000 eurot.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.