Uudis

Nädala restomod: ülistiilne Jaguar XJ-C kupee, aga velgede osa võiks veel arutada

Hakkab juba vaikselt sportlik huvi tekkima, et milline auto järgmisena restomod’i saab. Erinevad Porsche 911 mudelid on kindla peale minek ja eriti üllatada ei suuda. Poola ettevõte Carlex Design tõmbas varrukast tugeva trumbi ja võttis ette mitte just haruldase, aga siiski vähelevinud Jaguar XJ-C kupee.

Auto on stiilse välimusega ka originaalis, aga Carlexi lahendus muudab autot tunduvalt. Auto on madalam ja laiem, et palju laiem ja kõrgem velg ära mahutada. Erinevaid iludetaile on vähem ja välimus üldilmelt siledam. Samas peab tunnistama, et veljedisain on profiilis vaadates ilus, aga mõne nurga alt natuke liiga robustne ja ulmeline.

Eriti tüüne on auto interjöör. Jaguarilikult palju naturaalset nahka ja puitu, aga toonid ja tekstuur on palju silmatorkavam ja veelgi luksuslikum. Kunstfotodel oleks istmed justkui puidust välja tahutud.

Mootoriks ei ole ei originaalis kasutatud Jaguari R-6 ega V-12, vaid teadmata päritoluga V-8, mis Carlexi sõnul toodab 298 kW ehk 400 hj. Samasugused näitajad on muuseas Jaguar XJR’i V-8 mootoril, aga see on lihtsalt spekulatsioon.

Hetkel tundub tegemist olevat arvutijoonistega, seega ootame põnevusega, kas see auto kunagi ka töösse jõuab. Disainimõtisklusena igatahes õige suund.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.