Nädalavahetus Haapsalus: Euroopa parimad kiirendajad, kahekohaline “takso-dragster”, punnvõrrid ja Dodge Challenger’id

Kohale tuleb ka Andres Arnover oma hullu Mustangiga.

Juunikuu viimasel nädalavahetusel ehk 28.-30. juunil tulevad Kiltsi lennuväljale kokku kõik kiired ja vihased Ameerika Auto EDRA Nationals 2024 kiirendusvõistlusele. Selle hooaja esimest täisdistantsi tulevad sõitma Eesti kõige võimsamad autod ning sama nädalavahetus sõidetakse Läti Meistrivõistluste, EDRSi raames tulevad rootslased ja soomlased konkurentsi pakkuma ning Baltic Cup meelitab ka leedukad kohale.

Sündmus ei piirdu vaid autode ja tsiklitega, võidu saab sõita ka murutraktoritega ja seda nad Ameerika Auto EDRA Nationals’il ka teevad. Raja kõrvale tekib nädalavahetuseks lisaks punnvõrridele rada, kus nad peavad maha laupäeval retrohõngulise võistluse, kus võisteldakse nii sprindis kui kestvussõidus ning ka minid saavad oma oskused proovile panna.

Pühapäeval kasutavad selle ala ära RC autod, kes sõidavad offroad etappi koos lätlastega – Lat-Est Truggy Cup `24.

Tulles tagasi autodega võistlejate juurde, siis Ameerika Auto EDRA Nationals 2024 kiirendusvõistlusele tuleb sõitma Euroopa meistrivõistluste sarjas osalev Andres Arnover. Andres on kogenud kiirendusvõistleja, kes on osalenud nii Eesti, Euroopa kui USA etappidel ning juuni lõpus on hea võimalus tema Mustangit ja tiimi tegemisi lähedalt näha.

Kahekohaline “takso-dragster”

Kiltsil saab näha ka päris kahekohalist dragsterit, mis tulevikus hakkab pakkuma ka „taksosõitu“. Tasub kohal olla, sest see võib juhtuda juba Ameerika Auto EDRA Nationals 2024 kiirendusvõistlusel. Selle dragsteri omanik, Ranel Täpsi on kohal terve perega ning Junior Dragsteriga võistleb ka tema tütar.

Eelmine aasta endale toruraamil altered dragsteri ehitanud Janno Leiger sihib see aasta uusi rekordeid ja osaleb ka Balti sarjas. Kiirendussport on ikka pereüritus, nii ka Leigerite peres, Junior Dragsteriga sõidab kõige aegade noorim osaleja – 8 aastane Lenna

Seekord võtab kiirendushooajast osa Eesti Dodge Challenger’i klubi. Juba ühel etapil osalenuna on nad juba kogemust saanud ning Ameerika Auto EDRA Nationals 2024 võistlusel saavad katsetada liimirajal võistlemist. Lisaks sellele pakuvad värvilised Ameerika muskelautod ka rohkelt silmailu ja pikki burnout’e.

Väravad avatud mõlemal päeval alates kell 10:00. Ühe päeva pilet on 20 eurot, kahe päeva pilet 30 eurot ning alla 12 aastased tasuta. Loe täpsemalt www.edra.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.