Uudis

Nädalavahetusel toimub Pärnus suur driftivõistlus ja ilmateade lubab ägedat võistlust

Treeningpäeval sai näha seda, mille poolest Kehala ring kuulus onFoto: Kersti Saumann Photography

Sel reedel ja laupäeval toimub Pärnu külje all Auto24ringil Balti Drifti Meistrivõistluste teine etapp “Summer Bash Baltic Drift Championship 2019”. Võistluse raames selgitatakse välja ka Eesti, Läti ja Leedu meistrid.

Viimati tegid Eesti driftijad Ao Vaida, Mihkel Norman Tults ja Oliver Randalu ajalugu Riias toimunud Balti driftiliiga avavõistlusel “Baltic Drift Opening 2019” tuues koju kolmikvõidu 122 sportlase seas. Eesti driftiässad võitsid ülekaalukalt nii lätlasi, kes tavaliselt kodurajal väga tugevalt esinevad, kui ka väga häid sõite teinud leedukaid.

Driftitakse kuni 170 km/h

Viimased kolm aastat ei ole rohkelt avariisid põhjustanud Auto24ringil driftivõistlusi toimunud. Tänavu on rajal mitmeid muutusi, mis pakuvad adrenaliinirohkeid elamusi nii sõitjatele kui pealtvaatajatele. Pro-am klassi sõitjad sisenevad rajale kiirusega 100 km/h, pro klassi driftijate kiirus võib raja keskel küündida lausa 170 km/h.

“Nädalavahetusel on oodata suurepärast ilma, mis teeb võistlused kordades põnevamaks,” räägib korraldaja Marko Opmann Eesti Drifti Liidust.

Võrdluseks toob ta möödunud kuul toimunud Põhja-Euroopa Drifti Meistrivõistluste avaürituse Kehalas, kus tänu paduvihmale olid kiirused rajal küllaltki tagasihoidlikud ja kummivilistamist ei toimunud. “Nädalavahetuse kuumalaine toob Pärnusse kindlasti palju rahvast ja driftivõistlustele iseloomulikku melu,” lubab Opmann.

Videomeenutus 2016. aasta üritusest:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.