Uudis

Nardone 928 on värskendav vaheldus lõpututele Porsche 911 restomodidele

Fotod: Nardone

Porsche 911 erinevad restomodi variante on juba nii palju, et järjekordsega oleks raske pildilegi pääseda. Võib-olla seda mõtles ka Prantsusmaalt pärit Nardone, kes on ette võtnud Porsche 928. Ehedalt retroliku disainiga, V-8 mootoriga sportauto, mida toodeti 1970ndate lõpust 1990ndate alguseni.

Nardone restomod variant on välimuselt värskem, hoides siiski vanamoodsemat disaini ja lisades isegi viiteid teistest Porsche sportautodest. Seega ajalooline hõng on selgelt olemas.

Enamus kerepaneelidest on valmistatud komposiitmaterjalidest, rattakoopad on laiemad nii ees kui taga ja mudugi on tuled modernsemad LED variandid. Esiotsas leiab kapoti ees rida väiksemaid õhuavasid, mis on inspireeritud 924 Carrera GT’st, mis oli 928’ga sama ajastu taskukohasem Porsche sportauto.

Lisatud on ka uued veljed, mille disain on siiski kunagiste Porsche originaalvelgede sarane. Veermiku osas on pea kõik uuenduskuuri saanud, kaasa arvatud adaptiivne vedrustus, paremad pidurid, 5-käiguline manuaalkast, piiratud libisemisega diferentsiaal ja lisatud on ka elektriline roolivõimendi.

Jõuallikaks jääb vabalthingav V-8 mootor, mis on samuti põhjalikult värskendatud, koos uue ECU’ga ja peaks tootma kuni 400 hj. Omal ajal ilmus 928 erinevate variantidena pakkudes 4,5-, 4,7-, 5- ja 5,4-liitriseid mootoreid. Nardone pole täpsemaid detaile mootori osas veel jaganud.

Interjöör saab üsna eeldatavad uuendused sellise restomodi kohta. Kvaliteetselt värskendatud kabiin pehme naha ja täpselt iga kliendi soovi järgi õiges toonis õmbluste ja muude detailidega. Enamus nupud ja lülitid on uued, näidikute paneeli on uuendatud ning lisatud on ka Apple CarPlay funktsiooniga ekraan.

Nardone alustab oma 928 valmistamist juba käesoleval kuul. Esialgu piirdutakse aga prototüüp- ja testsõidukitega (piltidel olev auto on vaid makett). Klientide autod peaksid valmima alles 2024. aasta alguses.

Hind algab, nagu restomodide puhul ikka, üsna kõrgelt. 480 000 eurole peab lisama veel kohalikud maksud ja ei oska hetkel öelda, kas hind võib varieeruda ka kliendi auto konfiguratsioonist. Seega kindlasti peab valmis panema üle poole miljoni euro.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.